Визначилися чемпіони України з метань серед юнаків та дівчат віком до 15 років

292
2013 року літній легкоатлетичний календар насичений чемпіонатами світу та Європи для різних вікових категорій. Є у ньому також Універсіада та Європейський юнацький олімпійський фестиваль. І якщо для спортсменів та тренерів вікові категорії на кожні зі змагань відомі, то багатьох уболівальників і навіть журналістів це питання може з легкістю ввести в оману. Адже далеко не у кожному виді спорту є, приміром,  і юнацькі, і юніорські, і молодіжні чемпіонати.

 
Щоб уникнути цієї плутанини розглянемо перші два дні чемпіонату України з метань серед молоді, юніорів та юнаків крізь призму саме вікових категорій та тих змагань, у яких атлети потенційно можуть взяти участь влітку цього року. Зазначимо, що відбір на змагання розпочнеться пізніше.
 
ЮНАКИ ТА ДІВЧАТА ВІКОМ ДО 15 РОКІВ. Ці атлети ще не можуть брати участь у юнацькому чемпіонаті світу, проте у спортсменів цієї вікової категорії є шанс потрапити на Європейський юнацький олімпійський фестиваль в Утрехті. Участь у ньому братимуть атлети віком до 17 років.
 
Метання молота, хлопці (вага снаряда – 5 кг). Переможцем змагань став ще зовсім юний атлет. Михайлові Гаврилюку з Івано-Франківської області лише 13 років, проте це не завадило йому упевнено виграти «золото» (58,00 м). Андрій Андріянов (53,93 м) та Максим Кувік (48,66 м) склали йому компанію на п’єдесталі.
 
Метання молота, дівчата(вага снаряда – 3 кг). Найсильнішою з учасниць стала 13-річна Анастасія Литвиненко з Київської області. Перемогу їй приніс результат 47,98 м. Його атлетка показала в заключній спробі. Інна Мінська виграла срібну медаль (42,83 м), а «бронза» у Сімони Хитайлової (42,52 м).
 
Метання списа, хлопці (вага снаряда – 600 г). «Золото» з метання списа, як і з метання молота серед хлопців, відправилося у Західну Україну. Проте цього разу у Рівненську область. Віталій Гулов у першій спробі вийшов у лідери з результатом 56,09 м. Наступні виходи в сектор були менш вдалими, проте жоден з суперників не зміг наблизитися до показника Гулова. У срібного призера чемпіонату Романа Глушка 51,45 м, а у бронзового, Сергія Копєйкіна, – 51,12 м.
 
Метання списа, дівчата (500 г). Чемпіонка України у цій дисципліні, Аліна Шух, представляє Київську область. 13 років їй виповнилося трішки більше місяця тому, проте це не стало на заваді перемозі. У першій спробі Аліна відправила спис на 45,09 м, а у четвертій додала ще більше – 45,39. Олександра Зарицька (38,04 м) та Поліна Лоско (37,80 м) розташувалися слідом.
 
Метання диска, хлопці (вага снаряда – 1 кг). Досить цікава боротьба за «золото» розгорнулася у секторі для метання диска. Михайло Дьомін з Донецької області та Віктор Береговенко з Черкаської по черзі виходили в лідери. Вирішальною, як з’ясувалося, була четверта спроба. Саме у ній Дьомін метнув диск на переможні 47,31 м. Береговенко виграв «срібло» (46,25 м), а 44,56 м принесли «бронзу» Івану Філонову з Луганської області.
 
Метання диска, дівчата (вага снаряда – 1 кг). Чотири з шести спроб Альони Бєлякової з Дніпропетровської області не долітали до 40-метрової позначки, ще одна була з заступом, але другий вихід у сектор став для атлетки переможним. Тоді вона відправила диск на чемпіонські 43,91 м. Юлія Байрак стала другою (41,23 м), а третю сходинку посіла наша гостя з Білорусі Іріна Оніщук (36,59 м).
 
Штовхання ядра, хлопці (вага снаряда – 4 кг). Слідом за «золотом» з метання диска Михайло Дьомін виграв нагороду такого ж ґатунку і у секторі для штовхання ядра (16,48 м). Сергій Копєйкін теж повернеться додому з двома нагородами. Цього разу у нього «срібло» – 13,71 м. А бронзову медаль завоював Ігор Кириченко (13,32 м).
 
Штовхання ядра, дівчата (вага снаряда – 3 кг). Єдиним видом метань у віковій категорії до 15 років, де не перемогли українці, стало штовхання ядра серед жінок. Білоруска Галіна Мєлєвская у другій спробі відправила снаряд на 14,07 м і виграла змагання. У Юлії Байрак 13,90 м, а у Наталії Грінішиної – 12,61 м.