Олександр П’ятниця – про життя після Олімпіади та відновлення після травми

452
Срібний призер Олімпійських ігор з метання списа Олександр П’ятниця розповів EME News про те, як змінилося його життя після медального виступу в Лондоні.

Успіх Олександра не залишився непоміченим. Влада Дніпропетровська виділила йому премію та 2-кімнатну квартиру. «Дуже вдячний за цей крок нашій владі і, зокрема, Олександру Вілкулу. Раніше у мене не було власного житла. Квартира стала ковтком свіжого повітря для нас з дружиною, – розповідає Олександр. – Все дитинство я прожив з бабусею. Вона дуже багато для мене зробила. Якби не вона, я б не став тим Олександром П’ятницею, яким є сьогодні».
 
Та чергування білих і чорних полос не оминуло Олександра. 23 жовтня під час зборів у Чорногорії він травмувався і повернувся додому на милицях. «Травма була досить серйозною – розрив хрестоподібної і двох бокових зв’язок правого коліна».
 
7 листопада Олександрові зробили операцію. «Операція була дуже складною. Брали зв’язку з підколінного сухожилля як імплантат, також кріпили на титановий анкер бокові зв’язки. Півтора місяці я не ходив. Ще три – шкутильгав», – говорить П’ятниця.
 
На щастя, операція пройшла добре. Робив її відомий український хірург Ярослав Володимирович Лінько, який свого часу працював з легендами українського футболу Андрієм Шевченком та Сергієм Ребровим. «Цей лікар не одного спортсмена поставив на ноги. Прогнози щодо мене теж хороші. Лікарі кажуть, що метати буду. Реабілітація ще триває, вона може зайняти вісім місяців з моменту операції, – пояснює Олександр. – Але я вже краще почуваюсь, почав тренуватися. Хоча поки що не метав, надолужую все завдяки фізичним вправам».
 
Прогнози на сезон П’ятниця робити не поспішає: «Подивимося на стан мого коліна. Якщо встигну підготуватися, то виступлю на чемпіонаті України. Але влітку, перш за все, хочу відновитися, а не ризикувати зайвий раз. Головне для мене – плавно увійти в форму після травми, знову відчути спортивний ритм і вийти на пік до Олімпіади-2016 в Ріо-де-Жанейро. А якщо зможу вже цього року метати за 80 метрів, це буде першою перемогою над травмою».
 
Підтримує Олександра не лише кохана дружина Юлія, а й тренер, Микола Гурневич. «Ми працюємо з грудня 2011 року, – розповідає П’ятниця. – Він спеціаліст високого рівня. Ми з ним на одній хвилі, у нас на всі сто відсотків співпадають думки щодо техніки. І як людина він дуже хороший, розуміє спортсменів. Я йому дуже вдячний за все».
 
Олександр, як справжній переможець, з оптимізмом дивиться у майбутнє. І додає: «Головне зараз – це здоров’я, а результати нікуди не зникнуть».