Українка друга на марафоні у Цюріху та інші результати вік-енду

285
Українка Тетяна Головченко фінішувала другою на міжнародному марафоні у Цюріху. Українка подолала дистанцію з часом 2:31.10 год. Перемогу відсвяткувала хорватка Ліза Стубліч (2:25.44). Третьою у Швейцарії фінішувала ефіопка Шені Абді Тігіст (2:32.33).

***
Найкращим результатом сезону у світі та рекордом траси завершився марафон Schneider Electric Marathon de Paris, який входить у найпрестижнішу серію IAAF Gold Label Road Race. Ефіопка Бору Фейсе Тадесе показала у Парижі 2:21.05 год.

На старт спортсмени вийшли о 8:30. На їхньому боці була чудова погода – сонячне небо та прохолода. Жінки почали дистанцію досить швидко. Перші 5 км були подолані за 16.44 хв, що на 17 секунд краще від того часу, за який цей проміжок минулого року пробігла на той момент ще рекордсменка траси ефіопка Тірфі Бейене.

Після половини дистанції найшвидшим часом в історії паризької траси заволоділа Тадесе – 1:10.08 год. А на фініші вона скинула з попереднього досягнення 32 секунди. За нею фінішували її співвітчизниця Меріма Мохаммед (2:23.14) та Юніс Кірва Джепкіруі з Кенії (2:23.34).

Серед чоловіків чудовий час продемонстрував кенієць Петер Соме – 2:05.38 год. Тадесе Тола з Ефіопії був другим (2:06.33), а Ерік Ндієма з Кенії перетнув фінішну лінію третім (2:06.34). Українець Ігор Оліференко став 18-м (2:15.10).
***
Найкращі результати сезону стали приємною щотижневою традицією. Нинішній вік-енд не був винятком, і крім паризького марафону такі були і в інших куточках світу.

На змаганнях серії IAAF World Challenge у Мельбурні австралієць Юсеф Абді найшвидше нинішнього сезону подолав дистанцію 3000 метрів з перешкодами (8.33,74 хв).

Американець Джонні Датч очолив світовий топ-лист сезону з бігу на 400 метрів з бар’єрами (49,09 с), а його співвітчизниця Октавіос Фріман найшвидше в сезоні подолала 100-метрівку (11,02 с). Для обох став щасливим стадіон у Флориді.

В Іспанії місцевий атлет Карлес Кастільєхо найшвидше у світі нинішнього року пробіг 10000 метрів – 27.57,92 хв.