Олександр Ничипорчук: «У літньому календарі поки що лише національні змагання»

229
Схоже, часи, коли у секторі для метання списа в Україні поза конкуренцією був лише один атлет, давно позаду. Протягом минулого олімпійського циклу нашу країну на міжнародній арені представляли по 2-3 метальника, і часто досягали як мінімум фіналів. А незадовго до Олімпійських ігор до лідерів почав підбиратися ще один спортсмен – Олександр Ничипорчук.

 
Минулого року він виграв зимовий Кубок Європи з метань (U23), встановив особистий рекорд (81,65 м) і тим самим змусив свого товариша, срібного призера Ігор у Лондоні Олександра П’ятницю визнати: Ничипорчук додасть гостроти у змагання з метання списа.
 
Обидва Олександри не лише товаришують, а ще й тренуються в одній групі – у Миколи Гурневича. «Це безумовний плюс, – вважає головний тренер з метань Анатолій Кончиц. – П’ятниця всіляко допомагає Ничипорчуку, може дати хорошу пораду, підтримати і словом, і ділом».
 
Зараз обидва атлети на учбово-тренувальному зборі в Конча-Заспі і готуються до літнього сезону. І якщо П’ятниця лише повертається до тренувань після складної травми і операції, то підготовчий процес Ничипорчука у самому розпалі.
 
Взимку Ничипорчук на чемпіонаті України з метань показав результат 80,05 м. Проте сам досить високому показнику вже на початку року не сильно здивувався: «Я минулого року метав спис на 81 м, тому не скажу, що 80 метрів у Ялті стали для мене несподіванкою. Хоча зізнаюсь, взимку планували результат приблизно 78 метрів, але вийшло краще».
 
Повторити або покращити цей результат на зимовому Кубку Європи з метань не вдалося. У Кастельйоні Ничипорчук наметав 75,93 м, проте цього виявилося цілком достатньо для того, щоб виграти «срібло» серед молоді. «Перед Кубком Європи ми були в Конча –Заспі. У той час якраз було багато снігу і не можна було метати, – пояснює Олександр. – У Кастельйоні був день відпочинку, встигли також розім’ятися. Але коли вийшов у сектор, відчуття списа не було. Як результат – мінус п’ять метрів».
 
Зимовий сезон вже позаду і зараз усі погляди в літо. «Після зимового Кубку Європи з метань весь час був у Києві. Спочатку тренувався в СДЮШОР, а з 10 квітня приїхав на збір у Конча-Заспу. Тут будемо до кінця місяця, – розповідає Олександр Ничипорчук. – Самопочуття хороше, готуємось до літнього сезону».
 
Щодо міжнародних змагань, Олександр поки що не загадує: «Комерційних стартів у моєму календарі немає. Наприкінці травня виступлю на Всеукраїнських змаганнях  з метань (20-22 травня, Київ), а потім – на командному чемпіонаті України (4-7 червня, Ялта) та чемпіонаті України (23-27 липня, Харків)».
 
«Насправді, Сашко вже цього року може поїхати на міжнародні змагання, і навіть на якийсь з етапів «Діамантової ліги», – долучається до розмови Олександр П’ятниця. – Для цього йому потрібно показати хороший результат, рівня 82 метрів, а він до цього завжди готовий. Він трішки скромний, тому не говорить про це. Але скромність прикрашає, надто нахабним бути теж не можна. Головне, залишатися самими собою, наполегливо працювати і успіх обов’язково прийде».