Українка Олена Бурковська виграла марафон у Ганновері з рекордом траси

399
5 травня відбувся марафон серії IAAF Bronze Label RoadRace TUI Hannover Marathon. Перемогу з рекордом траси відсвяткувала українка Олена Бурковська.

Після кількох невдалих спроб організаторів вони нарешті отримали спортсменку, яка вибігла з 2:30 годин. Бурковська покращила попередній рекорд траси (2:30.17 год) відразу на три хвилини – 2:27.07. Цей час став до того ж найкращим у кар’єрі Олени. До цього її найвищий особистий показник був 2:28.31, встановлений 2010 року на Берлінському марафоні.

Першу половину дистанції Бурковська долала в групі з ефіопками Мартою Мегра і кенійками Едінах Квамбаі та Агнес Чесерек. На цій позначці українка показала час 1:13.49 год. А пробігши майже 30 км, Олена почала відриватися від суперниць. «У той момент я знала, що можу фінішувати з рекордом траси і своїм найкращим результатом у кар’єрі. Побити ці два рекорди і було моєю головною метою в Ганновері», – сказала Олена після фінішу.

Квамбаі фінішувала другою (2:29.49), а Мегра була на фініші третьою (2:31.05). Серед чоловіків перемогу відсвяткував Луспахо Епріл з ПАР (2:08:32).

Зазначимо, що змагалися спортсмени за теплої погоди. А на старт змагань усього вийшло 16000 атлетів, що теж стало рекордом TUI Marathon Hannover.

Для Олени Бурковської марафон у Ганновері став другим цього року. 13 січня у Х’юстоні вона була п’ятою (2:34.56). А 2009 року виграла марафон у Кошице (2:30.00).