Визначилися чемпіони України з напівмарафону

320
Ігор Русс і Тетяна Вернігор виграли чемпіонат України з напівмарафону. 9 травня змагання приймав Дніпропетровськ.

 
Свято спорту в Дніпропетровську було б неможливе без офіційного партнера ФЛАУ компанії Samsung та без підтримки Міністерства молоді та спорту України, Департаменту фізичної культури і спорту, сім’ї та молоді Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Управління у справах молоді та спорту Дніпропетровської міської ради, Федерації легкої атлетики України та Федерації легкої атлетики Дніпропетровської області. Окрему подяку організатори отримали і за готель, який обрали для спортсменів. Адже «Свердловськ» розташований лише в кількох хвилинах ходьби від місця змагань.
 
А почалося свято з естафет серед загальноосвітніх шкіл, гімназій, ліцеїв, ПТУ та ВНЗ. Сонце нещадно припікало учасників змагань, проте зіпсувати боротьбу йому не вдалося. Допоміг учасникам справитися зі спекою і один з партнерів змагань – вода «Прозора» та «Живчик». Не зайвою вона була і для напівмарафонців.
 
Коли на старт вийшли головні винуватці спортивного свята, напівмарафонці, спека трішки спала. Учасники чемпіонату України долали сім кіл по 3 км проспектом Карла Маркса та набережною міста. На щастя, траса була досить рівною, без крутих і затяжних підйомів та спусків. Проте фінішувати вдалося не всім.
 
У змаганнях чоловіків ще до початку чемпіонату головні ставки робили на Олександра Бабарику, проте на старт він так і не вийшов. А повноправним володарем на дистанції став киянин Ігор Русс. Якщо першу половину дистанції суперники його не сильно відпускали, то другу йому довелося долати у гордій самотності. Цікаво і те, що для Ігоря цей напівмарафон став першим у кар’єрі. Не так давно атлет бігав середні дистанції, а нині спеціалізується з бігу на 5000 та 10000 метрів. Проте після фінішу зізнався: «Цей напівмарафон був для мене першим, проте не останнім».
 
У жінок поза конкуренцією була Тетяна Вернігор. Так-так, та сама, яка зовсім нещодавно фінішувала другою на марафоні в Падуї. Бути королевою на дистанції, певно, було приємно, проте після фінішу Тетяна не приховувала: «Звичайно, набагато краще, коли ти біжиш у компанії суперниць. Це підштовхує тебе і допомагає показати кращий результат».
 
Цілком можливо, що когось з переможців ми побачимо на Кубку Європи з бігу на 10 км або чемпіонаті світу з напівмарафону, адже чемпіонат України став одним з етапів відбору на ці змагання.
 
Чемпіонат України з напівмарафону. Дніпропетровськ
9 травня
Чоловіки
1. Ігор Русс (м. Київ) – 1:06.5
2. Юрій Русюк (Волинська) – 1:07.4
3. Сергій Дуган (Чернівецька) – 1:09.3
Жінки
1. Тетяна Вернігор (Харківська) – 1:16.4
2. Вікторія Потерюк (Рівненська) – 1:26.1
3. Ганна Пешкова (Дніпропетровська) – 1:26.4

 

Попередня статтяУ Дніпропетровську розпочалося спортивне свято
Наступна статтяТетяна Вернігор: «Під час бігу намагалася зачепитися за чоловіками»