Андрій Ковенко: «Для мене кожен старт як останній»

372
Перший комплект медалей зі спортивної ходьби на чемпіонаті світу-2013 розіграли 11 серпня. Чоловіки долали дистанцію 20 км. Ветеран української збірної Андрій Ковенко фінішував 15-м (1:23.46 год).

 
Після фінішу він поділився враженнями від змагань з прес-секретарем ФЛАУ.
 
«Сподівався потрапити до десятки найсильніших, але невдалим виступ все одно не назвав би, – розповідає Андрій. – Були дуже складні погодні умови. Ми тренувалися у середньогір’ї: хто в Кисловодську, хто в Карпатах. Я взагалі бігав при температурі 15 градусів, а тут було дуже спекотно. Такий перепад був дуже відчутним, особливо на другій половині дистанції.
 
У мене вже кожні змагання як останніі, тому вирішив ризикнути. Добре відпрацював старт, але шкода, що не втримав таку швидкість до кінця дистанції. Хоча й не «розсипався». Я 15 років у збірній, у нас зараз хороший колектив, прийшли молоді спортсмени. Стало цікаво працювати й тренуватися. І сьомий результат Руслана Дмитренка підтвердження високого рівня наших атлетів.
 
Післязавтра вже перевтілюся в тренера й вестиму свою ученицю по дистанції. Потрібно перевести дух і переключити думки на інший лад. Думаю, у них гонка буде ще важчою. У нас заключна «п’ятірка» була хоч трішки прохолоднішою, а у них чим далі, тим буде спекотніше. Але наші дівчата теж дуже сильні, вони неодноразово це доводили, і, сподіваюсь, що медальні надії в нас будуть.
 
Що складніше: йти чи слідкувати за тим, як іде твій учень? Друге. Усе, що можна, вже було зроблено. На дистанції все більше залежить від того, наскільки спортсмен зрозумів те, що ти намагався до нього донести. Свій мозок йому не вкладеш, і цей момент дуже складний».
Фото: Анастасія Марініна
Попередня статтяОлексій Касьянов: «Можу повернутися на змагання вже взимку»
Наступна статтяНаталія Пигида: «Встановила особистий рекорд там, де це потрібно»