Вадим Слободенюк: «Показав би особистий рекорд – і міг би бути в фіналі»

261
Вже багато років на дистанції 3000 метрів з перешкодами серед чоловіків Україна має незмінного лідера – Вадима Слободенюка. Саме йому випала честь представляти країну на чемпіонаті світу-2013, але відсутність тієї самої конкуренції завадила показати все, на що здатний спортсмен. З результатом 8.33,60 хв він став 27-м.

 
«Конкуренції і справді не вистачає, уже років десять бігаю в Україні практично сам. Була б конкуренція, можна було б показувати кращий час. – розповідає Вадим. – У спортсменів з Африки значно вищі результати, ніж у мене. Їм легше починати швидше і нормально себе почувати протягом дистанції.
 
Цього року я підійшов не в найкращій формі до чемпіонату світу. Зазвичай готувався в Кисловодську, мені ті гори підходять, вже точно знаю, що після них пік форми у мене припадає на 20-й день. Цього року довелося поїхати в інше місце – в Туреччину на висоту 2200 метрів. Це вище, ніж зазвичай. Я пішов ва-банк, сподівався, що все буде класно, але вийшло не так, як того хотілось би. Радує хоч те, що на останньому колі зміг набігти і обігнати чотири-п’ять суперників. Це все, що вдалося сьогодні зробити, а для фіналу цього замало.
 
Вже під час розминки не було хорошого відчуття, і під час бігу воно теж не з’явилося. Хто знає, можливо через п’ять-десять днів я біг би в цьому забігу краще, але сьогодні це не вдалося.
 
Чи не думав про зміну дистанції? Останнім часом якраз думаю, чому раніше не вибрав іншу дисципліну. Можливо, потрібно було спочатку побігати коротші дистанції, набратися швидкості і з тим часом переходити на довші дистанції. Якщо говорити про 5000 або 10000 метрів, то минулого року я біг на чемпіонаті України. Але тут дуже високі нормативи, навіть Сергій Лебідь не потрапив на чемпіонат світу. А в «стіплі» я все ж завжди виконую як мінімум норматив «А».
 
Дистанції на витривалість взагалі дуже складні, на світовій арені тут надзвичайно сильна конкуренція. Я ніби й давно бігаю, але практики небагато, адже міжнародних стартів у мене дуже мало. Проте висновок лише один: потрібно ще краще тренуватися, демонструвати високі результати і тоді все буде реально. Якби я сьогодні показав свій особистий рекорд, міг би потрапити до фіналу. Але я з першого кілометру зрозумів, що зробити це буде дуже складно».