Валентина Жудіна. Перша серед європейок

244
Першою серед європейок і сьомою в загальному підсумку з бігу на 3000 метрів з перешкодами на чемпіонаті світу-2013 фінішну лінію перетнула Валентина Жудіна. Успішний виступ спортсменки в Москві повинен привернути до неї більше уваги організаторів міжнародних змагань, але що найголовніше – додати впевненості українці.

 
 
«Враження від виступу на чемпіонаті світу позитивні. Розуміла, що зі спортсменками з Ефіопії та Кенії буде дуже складно боротися. Вони дуже сильні. У той час, коли в мене вже дихання починає збиватися, вони ще можуть розмовляти під час бігу! Але бути першою після них дуже хотілося, – ділиться враженнями Валентина. – У Москві побачила, що з європейками можна боротися. І коли добігала до фінішу, розуміла, що виконала ті завдання і цілі, які перед собою ставила. Стрибнути вище голови відразу все одно не можна. Але якщо надалі все добре складатиметься, результати поступово зростатимуть.
 
Мені тренер сказав, що потрібно потихеньку тікати вже за 600 метрів. Але ще за 800 я побачила, що позаду біжить багато європейок. Тобто якби рано почала прискорення, на фініші хтось міг і обігнати. Почала поступово набирати швидкість, але не максимальну. Коли вибігала з останньої перешкоди, розуміла, що це той момент, коли потрібно тікати від суперниць. Рада, що вдалося показати той результат, на який була готова.
 
Хорошим поштовхом стала перемога Анни Мельниченко. Я бачила, як вона бігла 800 метрів і як оголошували її результат. Раділа за вихід у фінал Анни Тітімець і Анни Ярощук. З Ярощук ми живемо в одному номері, завжди проводжаємо одна одну на змагання.
 
Про плани надалі поки що не загадуватиму. У мене, мабуть, буде ще два старти. Пробіжу 2000 та 3000 метрів з перешкодами. На моїй дистанції часто стартувати не доводиться, адже відновлення займає багато часу. Та думаю, мій виступ на чемпіонаті світу приверне увагу організаторів змагань і мені тепер пропонуватимуть значно більше турнірів. У нас нарешті з’явиться вибір і ми зможемо бігти на тих змаганнях, які ідеально вписуються в наш план підготовки.
 
Але це все на наступний рік. Поки що хочу відновити здоров’я, у мене є проблема з Ахілловими сухожиллями. Найімовірніше, пропущу зимовий сезон і вже цілеспрямовано готуватимуся до чемпіонату Європи».
Попередня статтяІгор Главан встановив національний рекорд зі спортивної ходьби на 50 км
Наступна статтяЧемпіонат світу-2013. Півфінал Лупу та дебют Ляхової