Названо ім’я нового президента МОК

282
В Буенос-Айресі на сесії МОК назвали ім’я нового президента Міжнародного олімпійського комітету. Ним став Томас Бах з Німеччини.

 
59-річний Томас Бах вважався одним з головних претендентів на посаду президента МОК. До цього він був віце-президентом Міжнародного олімпійського комітету. Але ім’я в спорті зробив набагато раніше, коли в 1976 році виграв Олімпійські ігри з фехтування.
 
У першому турі голосували за шістьох кандидатів. Якби один з них набрав абсолютну більшість голосів, то саме він би став президентом МОК. В іншому випадку кандидат, який набрав найменшу кількість голосів, вибував з подальшої боротьби.
 
В Буенос-Айресі голосування пішло саме другим шляхом і боротьбу припинив 66-річний Чінг-Куо Ву з Тайваню. А у другому турі вже колишній президент МОК Жак Рогге назвав ім’я свого послідовника. Найбільше голосів набрав саме Бах.
 
«Я хочу працювати з усіма вами, – звернувся Бах до своїх нещодавніх суперників у боротьбі за посаду президента МОК. – Я прислухатимуся до кожного й готовий вести діалог. Мої двері, вуха й серце завжди будуть відкриті. Також дякую Жаку Рогге. Сподіваюсь, і надалі зможу розраховувати на Вашу мудру пораду».
 
Нагадаємо, що на посаду президента МОК претендували шестеро кандидатів. Крім Баха і Чінг-Куо Ву ними були українець Сергій Бубка, Річард Карріон з Пуерто-Ріко, Сер Мьянг Нг з Сінгапуру й швейцарець Деніс Освальд.