Богдан Бондаренко: «До останнього не знав, кого визнають найкращим легкоатлетом Європи»

278
Богдан Бондаренко виграв цього року все – чемпіонат світу, «Діамантову лігу», встановив національний рекорд зі стрибків у висоту. А 12 жовтня ЄА визнала українця найкращим легкоатлетом року в Європі.

 
Повернувшись в Україну, Богдан поділився враженнями з читачами сайту ФЛАУ.
 
– Я, як і всі вболівальники, до останнього не знав, кого визнають найкращим легкоатлетом Європи. Організатори церемонії нагородження ЄА запросили мене як одного з претендентів на це звання, але інтригу тримали до останнього, – зізнався Богдан Бондаренко. – Коли оголосили моє ім’я, звичайно, було дуже приємно. Це велика честь і велика перемога. Хочу подякувати тренеру і лікарю, вони зробили величезний внесок у мої перемоги. Дякую за підтримку Федерації легкої атлетики України, ШВСМ, ФСТ «Динамо»… Всіх, хто мені допомагав і підтримував, і не перерахувати.
 
Знаю, що після церемонії нагородження організатори ще на один день залишили вас у Таллінні. Як його провели?
 
Мій менеджер, Айвар Каротамм, провів екскурсію містом, а потім запросив до… «часникового» ресторану. Дуже незвичне місце. Там у всі страви додають часник, навіть у морозиво. Раніше ніколи такого не куштував, було цікаво.
 
Елегантний костюм – невід’ємна частина будь-якої церемонії нагородження. Вигляд у ньому ви мали чудовий, а настільки зручно почувалися? Підозрюю, не надто часто доводиться так одягатися.
 
Почувався дещо інакше, ніж зазвичай, але було комфортно. Костюм допомагає переключитися на іншу атмосферу.
 
Костюм допоміг переключитися на іншу атмосферу, а сезон-2013 – на інше життя? Приміром, коло вашого спілкування, наскільки розумію, значно розширилося?
 
Життя дещо змінилося, це правда. Перш за все, до мене підвищилася увага, і це дуже сильно відчувається. Мене запрошують на нагородження, прес-конференції, беруть інтерв’ю… Це приємно, але дуже виснажує емоційно. Мені потрібно готуватися до нового сезону, серйозно працювати, і тому на певний час я хочу взяти паузу і зосередитися лише на тренуваннях. Сподіваюсь, до мого рішення поставляться з розумінням.
 
Зовсім відволіктися не вдасться, адже в листопаді на вас чекає гала-вечір ІААФ?
 
Так, туди запрошують усіх чемпіонів світу, і я не виняток. Щоправда, ще не знаю, коли саме поїду в Монако. Все залежить від того, чи будуть у нас збори і де саме вони проходитимуть.
 
Знаю, що зараз ви на навчально-тренувальному зборі в Євпаторії. Вже прийняли рішення щодо участі в змаганнях зимового сезону?
 
Ми ще особливо й не почали тренуватися, намагаюся відновитися, тому зимовий сезон, найімовірніше, пропускатиму.
 
І все ж робота вже почалася. Невже так і не вдалося знайти часу для омріяного відпочинку?
 
Відпочити дуже хотілося, але не вдалося. Лише три дні провів поблизу Євпаторії.
 
А як щодо відновлення? Пам’ятаю, Віктор Васильович, ваш тато й тренер, казав, що одна з найголовніших проблем – знайти лікаря, який би був у цій сфері фахівцем по-справжньому високого рівня?
 
Це питання так і не вирішилося. Потрібен також масажист, який би мав спеціальні медичні знання і міг робити більш складні, специфічні маніпуляції. Ще є багато питань щодо анти-допінгу. Нам постійно потрібно заповнювати безліч карт, є дуже багато моментів, які ми не до кінця розуміємо. Потрібна людина, яка б могла нам це пояснити. Чув, що планується семінар на цю тему. Сподіваюсь, це не чутки, бо тема дійсно важлива й потрібна спортсменам.
Фото з сайту ЄА
Попередня стаття«Вечірній Івано-Франківськ» готується до старту змагань
Наступна статтяАто Болдон: «Якщо хочеш зробити щось для своєї країни, краще триматися далі від політики»