Наталія Добринська: «Нове життя буде не менш цікавим, ніж було спортивне»

264
27 жовтня Наталія Добринська офіційно оголосила про завершення кар’єри. Про причини такого рішення та плани на майбутнє вона розповіла в коментарі прес-службі Федерації легкої атлетики України.

 
– Спортсменам завжди складно завершувати кар’єру. Завжди здається, що ти ще можеш багато чого зробити. Але в мене трішки зникло бажання виступати, – зізнається Наталя. – Я відчувала, що здорова, ще можу змагатися й маю на це сили. Я готувалася до чемпіонату світу в Москві, але необхідного налаштування і бажання все ж забракло.
 
Якось ви сказали, що любите всі без винятку види багатоборства, бо якщо якийсь з них не любити, то й він не любитиме тебе…
 
Саме так. І таке ж відношення повинно бути до всього в комплексі. До того, що ти робиш, необхідно ставитися з повагою.
 
При прийнятті рішення щодо завершення кар’єри я, звісно, радилася з іншими людьми, багато спілкувалася на цю тему, але саме моя позиція була вирішальною.
 
Знаю, що ідей у вас зараз безліч. Вирішили, чому саме приділите основну увагу?
 
Конкретного проекту в мене немає. Але точно знаю, що хочу посприяти розвитку спорту, хочу бути корисною для свої країни. Мені хочеться дати щось Україні крім перемог, які я їй принесла, коли виступала. Нещодавно мене обрали заступником голови Комісії атлетів ЄОК, і це відкриває певні перспективи. Я знаю спорт зсередини, а тепер зможу познайомитися з ним і з іншого боку. Насправді, ідей настільки багато, що тільки втілюй їх у життя.
 
Зараз у мене період навчання. І перше, що я зроблю, це в грудні поїду на цілий місяць до Великої Британії вивчати англійську мову. Поки що вирішую, в яке саме місто й школу. Для мене дуже важливо вивчити мову так, щоб я могла досить вільно нею спілкуватися. Це необхідно і для моєї роботи в Комісії атлетів ЄОК, і для моїх майбутніх проектів. Адже щоб вони були вдалі, необхідно буде мати контакти не лише всередині країни, а й на міжнародному рівні.
 
Наталю, ви захоплюєтеся гольфом, проте неодноразово говорили про те, що професійно ним займатися не будете. Тим не менш ваші колеги все ж сподіваються на інше.
 
Ми, професійні спортсмени, розуміємо, що для досягнення результатів потрібно тренуватися кожен день. А я граю, коли є час, хоча мені дуже подобається гольф. Ця гра стала багато в чому вирішальною в моєму житті, вона внесла зміну в нього. Але це вид спорту, до того ж олімпійський. І якщо хочеш досягти високих результатів, потрібно знову з головою зануритися в цю справу, їздити на збори… В жодному виді спорту не можна просто захотіти – і почати перемагати. Це все тяжка праця.
 
Схоже, що життя поза спортом вас ані стільки не лякає?
 
Спорт – це дуже класна штука. Життя – інше, і краще його почати раніше. Спортсмени часто намагаються відтягнути цей момент. Ми емоційні, відкриті, по-іншому до всього ставимося. Ми думаємо, що скрізь усе чесно. Знаємо, що є секундомір, рулетка, нас ніхто не обдурить. І ми думаємо, що в житті поза спортом все так само чесно, що як є така ж захищеність. Але в звичайному житті все буває трішки інакше. І у мене настав час почати своє нове життя. І я щаслива з цього, щаслива, що можу вчитися чомусь новому.
 
Зараз я, наприклад, можу спробувати себе в зимових видах спорту, чого не робила раніше. Є багато нових видів спорту, багато завдань, багато того, чим можна зайнятися. Головне, мати бажання, шукати новий інтерес. І тоді, я переконана, що нове життя буде не менш цікавим, ніж було спортивне.
 
P.S. 28 жовтня Наталія Добринська буде гостею програми “Спортивний майданчик» на радіо «Промінь». Початок ефіру – о 9:30.
Попередня статтяНаталія Добринська офіційно оголосила про завершення кар’єри
Наступна статтяОльга Котовська та Роман Романенко стали чемпіонами України з кросу