Рекордсменка світу з метання молоту відмовилася виступати на чемпіонатах світу

180
Чемпіонка світу-2007 і рекордсменка світу з метання молота німкеня Бетті Хайдлер заявила про те, що більше не виступатиме на чемпіонатах світу. При цьому спортсменка не має наміру завершувати кар’єру.

 
В інтерв’ю офіційному сайту федерації легкої атлетики Німеччини Бетті повідомила, що це її особисте рішення, яке вона не хотіла б пояснювати. Але вона все ще мріє про кидок на 80 метрів (світовий рекорд Бетті 79,42, встановлений у 2011 році).
 
Вісім тижнів тому німецька метальниця перенесла операцію: «У мене давно було запалення лівого коліна. Це фізично не надто заважало мені тренуватися і виступати, але ніколи не можна заявити з абсолютною впевненістю, що ця проблема не відкладається на підсвідомому рівні. А так як я завжди прагну виступати на 100 % своїх можливостей, то вирішила зробити операцію».
 
Хайдлер повернулася в свій берлінський клуб, в якому вона починала займатися метанням молот. Попередні 12 років вона тренувалася у Франкфурті. Бетті розраховує почати повноцінну підготовку до сезону протягом кількох тижнів. У грудні-січні на неї чекає збір у Німеччині, а в середині лютого вона відправитися на тривалий збір до Південної Африки.
 
На питання про свою участь у чемпіонаті Європи-2018, який пройде в Берліні, Бетті відповіла, що вона обов’язково буде на цьому турнірі. Але ще рано говорити про те, в якій якості: спортсменки, глядача, помічника тренера чи журналіста.
 
На дорослих чемпіонатах світу Хайдлер дебютувала в 2005 –му й показала 29 -й результат у кваліфікації (61,91 м). Але вже в Осаці вона виграла золото, у 2009-му на Олімпійському стадіоні в Берліні перед своєю публікою завоювала срібло, встановивши національний рекорд – 77,12 м. У Тегу Бетті також стала другою, а на чемпіонаті світу в Москві титуловану німкеню спіткала невдача: вона не змогла виконати кваліфікацію і достроково завершила боротьбу за нагороди турніру.
За матеріалами офіційного сайту ВФЛА