Площа олімпійського стадіону в Токіо буде суттєво зменшена

426
Площу Національного стадіону Токіо, який має стати головною ареною під час Олімпійських ігор-2020, можуть зменшити на 70 000 кв. метрів, або 25 відсотків.

 
Запропонований проект іракського архітектора Захи Хадіда, який проживає в Лондоні, викликав ряд дискусій і критики щодо дизайну і величезного бюджету, а також його розміщення в центрі Токіо на місці арени, яка використовувалася під час Олімпіади 1964 року. 70-метрова футуристична архітектурна споруда не вписується у структуру даної місцевості, де висота будівель не перевищує 15 метрів, і її буде по всій столиці Японії.
 
Під час зустрічі Японської спортивної ради, 26 листопада, було запропоновано зменшити розмір стадіону з запланованих 290000 кв. метрів до 220000.
 
«Ми все ще працюємо з проектом Захи Хадіда, але плануємо скоротити його розмір», – зазначили експерти Ради.
 
І хоч офіційних цифр щодо нового бюджету Рада ще не оприлюднила, та японські ЗМІ вже підрахували, що він суттєво скоротиться – з 3 більйонів доларів США до 1,8 більйонів.
 
При цьому в Раді зазначають, що необхідно врахувати будь-які погодні умови, а отже, без даху не обійтися. Він може коштувати від 100 до 150 мільйонів доларів. Скорочення площі стадіону не вплине і на кількість місць на трибунах: їх заплановано зробити 80000.
За матеріалами Inside the Games
Попередня статтяРекордсменка світу з метання молоту відмовилася виступати на чемпіонатах світу
Наступна статтяЦеремонію відкриття Олімпіади-2016 довірили «Майстру»