Основні рішення заключного засідання Виконкому ФЛАУ 2013 року

264
17 грудня відбулося заключне в 2013 році засідання Виконкому ФЛАУ. На ньому було прийнято
ряд важливих рішень.

 
Як повідомлялося раніше, засідання Президії ФЛАУ відбудеться 21 лютого в Сумах.
***
Виконавчий директор ФЛАУ Андрій Ревуцький представив концепцію проведення міжнародних змагань на території України до 2021 року. «У даній концепції розширено географічну складову проведення міжнародних змагань, створено нові ідеї для розвитку легкої атлетики в Україні», – зазначив він.
 
Дана концепція буде надіслана для ознайомлення, внесення зауважень та пропозицій регіональним ФЛА, доопрацьована й остаточно затверджена.
***
Про роботу комітету змагань ФЛАУ у 2013 року відзвітував його керівник Віталій Корецький. Зокрема, було розширено географію національних змагань та збільшено кількість турнірів у календарі ФЛАУ. Віталій Михайлович також звернув увагу на доцільність скорочення кількісного складу комітету змагань. При цьому комітет отримав ряд нових доручень. Серед них: оновлення бази даних суддів, підготовка алгоритму формування суддівських колегій для проведення змагань за календарем ФЛАУ, розробка плану проведення суддівських семінарів та Проекту положення про комітет змагань, підготовка концепції календаря змагань ФЛАУ на 2015 рік.
***
Рішенням Виконкому ФЛАУ на два роки за порушення антидопінгових правил було дискваліфіковано Олену Сердюк. Допінг-проба атлета, взята 14 квітня 2013р. на змаганнях у Франції (біг по шосе), дала позитивний результат. В аналізах було виявлено присутність забороненої речовини норандростерону в концентрації, що перевищує поріг ВАДА у 2NG/мл.
Олену Сердюк дискваліфіковано на два роки, починаючи з 07.06.2013 року і до 06.06.2015 року. Всі результати змагань, встановлені спортсменкою з 07.06.2013 р., анульовано.
 
Рішенням Виконкому ФЛАУ за порушення антидопінгових правил пожиттєво було дискваліфіковано Дарію Піжанкову (спринт). Позазмагальна допінг-проба атлетки, взята 14 серпня 2013 р. на завершальному етапі виходу з попередньої дискваліфікації, дала позитивний результат. В аналізах було виявлено присутність забороненої субстанції дростанолон.
Дарію Піжанкову дискваліфіковано пожиттєво, починаючи з 14.08.2013.
***
Рішенням Виконкому ФЛАУ менеджерові Людмилі Оліяр відмовлено в авторизації для роботи з українськими атлетами у 2014 році в зв’язку з порушенням договірних зобов’язань перед спортсменами. Було прийнято рішення про даний факт повідомити публічно.
***
Ігор Гоцул відзвітував про проведення тренерської конференції та семінару-практикуму з антидопінгу. При цьому Ігор Євгенович висловив подяку за допомогу в організації і підтримку Міністерству молоді та спорту України й Національному олімпійському комітету України та наголосив на актуальності, корисності й необхідності проведення таких заходів і надалі.
***
Головний тренер з видів витривалості Юрій Андрущенко доповів про виступ української команди на чемпіонаті Європи з кросу в Белграді. Наші атлети посіли 9-те загальне командне місце із 16 команд. Чоловіча збірна до 23-х років завоювала срібну медаль в командному заліку. Юрій Миколайович також відзначив чудову організацію змагань. Ним було запропоновано список спортсменів та тренерів для нагородження грошовими преміями за результатами виступу на чемпіонаті Європи-2013 з кросу. Виконком ФЛАУ прийняв рішення вийти з клопотанням до Міністерства молоді та спорту України щодо затвердження цього списку.
***
Державний тренер штатної збірної команди України представив критерії відбору до складу збірної команди України для участі в офіційних міжнародних змаганнях 2014 року з легкої атлетики. Члени Виконкому ФЛАУ внесли свої пропозиції та зауваження. Найближчим часом проект буде направлений регіональним федераціям і оприлюднений на сайті ФЛАУ для зауважень та пропозицій. Остаточна редакція критеріїв буде затверджена на наступному засіданні Виконкому ФЛАУ.
***
Олесі Віскотовій (Луганська обл.) дозволили виступати за чеські клуби «AK Olimp Brno» і «Sokol Opava» у 2014 році.
***
Андрій Ревуцький розповів про принцип розподілу грошових премій для спортсменів та тренерів за змагання «Деканейшн». За його словами, атлети залишилися задоволеними і не мають жодних претензій до даного принципу.
 
Ігор Гоцул пояснив, що Федерація легкої атлетики України на даних турнірах виступає, так би мовити, в ролі менеджера, проте не має з цього жодного фінансового зиску. 20 відсотків від премій йдуть не в казну федерації, а на преміювання тренерського складу, який бере участь у підготовці команди. Задля того, щоб і дане питання було максимально прозорим і зрозумілим, державному тренерові команди Михайлу Медведю доручили розробити принцип розподілу премій за змагання «Деканейшн» для тренерів.
***
Наступне засідання Виконкому ФЛАУ відбудеться 13 лютого 2014 р. у Києві.
Попередня статтяКіровоградщина називає найкращих у 2013 році
Наступна статтяЗапоріжжя в очікуванні турніру на призи Олесі Повх і Марії Рємєнь