«Різдвяні старти»-2014: з новим сезоном у нову еру

244
Традиційно легкоатлетичний сезон в Україні відкриється «Різдвяними стартами» в Києві. Але цього року вони будуть особливими. Попри багату історію, саме в 2014-му турнір переходить у нову еру.

 
Минулого року ФЛА м. Києва урочисто відкрила після реконструкції манеж КМШВСМ на Березняках. Цієї події чекала, без перебільшення, вся легкоатлетична спільнота України. Президент ФЛАУ Ігор Гоцул тоді зазначив: «Манеж на Березняках – знакове місце для української легкої атлетики. Надзвичайно важливо, що після тривалої паузи його знову введено в експлуатацію. Свого часу ці стіни бачили багатьох зірок, їхні амбіції, наполегливу працю і досягнення. Тепер сюди знову зможуть повернутися наші спортсмени». І додав: «Відкриття легкоатлетичного манежу – справжній прорив і дуже важлива подія в спортивному житті нашої країни».
 
Манеж на Березняках почав пригадувати сльози радості й гіркоту поразок, дивлячись на атлетів у грудні. Наприкінці 2013 року ФЛА м. Києва провела там три турніри, два з яких були для дітей. Вони й стали репетицією перед «Різдвяними стартами».
 
«У 2014 році Федерація легкої атлетики міста Києва відроджує традицію проведення «Різдвяних стартів» у манежі КМШВСМ. Перші десять років з дня заснування змагань вони проходили саме тут», – розповідає генеральний секретар ФЛА м. Києва Юрій Кострицький.
 
І хоч цього року змагання будуть 19-ми за ліком, та організатори сміливо можуть приймати вітання з нагоди ювілею. «Різдвяні старти» народилися рівно 20 років тому, у 1994 році. Батьками-засновниками стали Микола Павлович Зенков, Семен Абрамович Донской і нині покійний директор манежу КМШВСМ Віктор Михайлович Астахов.
 
Як зазначалося, до 2004 року турнір відбувався саме в манежі КМШВСМ, після чого був змушений тимчасово змінити прописку на манеж РВУФК на «Лісовій». У зв’язку з фінансовими труднощами, у 2007-2008 роках змагання не проводилися.
 
При реконструкції манежу на Березняках намагалися врахувати якомога більше тонкощів, щоб створити найкращі умови для спортсменів і мати змогу приймати тут змагання національного та міжнародного рівнів. Як розповів Юрій Кострицький, у порівнянні з 1994 роком кількість доріжок тут збільшилася на одну і зараз їх чотири. Що важливо, кожна з них – рівно 200 метрів.
 
Але попри старання ФЛА м. Києва, встигнути обладнати манеж усім необхідним інвентарем не вдалося. У зв’язку з цим два види проведуть у манежі в Броварах. «Ми не все встигли зробити в манежі. Ще не придбали покриття для сектору для штовхання ядра та яму для стрибків з жердиною. Саме тому ці два традиційні види нам доведеться провести в Броварах, – пояснює президент ФЛА м. Києва Віктор Грінюк. – Але ми дивимося в майбутнє з оптимізмом і раді подарувати цей прекрасний старт киянам і гостям нашої столиці».
 
Для участі в «Різдвяних стартах»-2014 вже подали заявки 309 учасників (199 чоловіків та 110 жінок) з 21 області. Найбільш масовими обіцяють стати змагання з бігу на 200 метрів (58 спортсменів) та на 800 метрів (50 спортсменів) серед чоловіків. 49 атлетів планують вийти на старт 60-метрівки, 47 – 400-метрівки.
 
Серед учасників «Різдвяних стартів» будуть і справжні зірки. Чемпіонка Європи в приміщенні з бігу на 800 метрів Наталія Лупу планує перевірити сили на вдвічі коротшій дистанції. Її суперницями будуть бронзова медалістка Олімпійських ігор у складі жіночої естафетної команди 4х100 м Христина Стуй та чемпіонка Європи в складі жіночої естафетної команди 4х400 метрів Ольга Земляк. Обидві спортсменки мають намір також вийти на старт 60-метрівки.
 
З бігу на 800 метрів змагатимуться Лілія Лобанова та Марія Шаталова, а Сергій Сагуткін вийде на старт 60-метрівки.
 
Руслана Цихоцька й Марина Бех змагатимуться з потрійного стрибка та стрибків у довжину. У секторі для потрійного до них приєднається Наталія Ястребова. Андрій Макарчев, який протягом кількох років намагається перемогти травми, спробує сили в секторі для стрибків у довжину в змаганнях чоловіків.
 
Стрибки у висоту теж не залишаться без зірок. Заявку для участі в змаганнях чоловіків подав Юрій Крімаренко, а у жінок у сектор вийдуть Ірина Геращенко й Вікторія Добринська.
 
Урочиста церемонія «Різдвяних стартів» відбудеться у п’ятницю, 10 січня, о 12:45 у манежі КМШВСМ (м. Київ, вул. Тичини, 18). Змагальна програма почнеться о 13:00. З розкладом змагань можна ознайомитися ТУТ. Зверніть увагу на те, що змагання зі штовхання ядра та стрибків з жердиною почнуться о 10:00 в манежі в Броварах.
Попередня статтяІгор Главан претендує на звання найкращого легкоатлета грудня в Європі!
Наступна статтяЗі світу по нитці: Піткамякі готується стати татом, а Хольцдеппе – підкорити 6-метрову висоту