XL Galan: новий світовий рекорд від Гензебе Дібаби

303
6 лютого в Стокгольмі відбулися традиційні міжнародні змагання з легкої атлетики XL Galan. Ефіопка Гензебе Дібаба слідом за світовим рекордом з бігу на 1500 метрів, побитому нею минулого тижня в Карлсруе, встановила ще один рекорд – цього разу з бігу на 3000 метрів у приміщенні.

 
Світовий рекорд Дібаби став 15-м за 24-річну історію проведення турніру XLGalan. Гензебе подолала дистанцію 3000 м за 8.16,60 хв і скинула сім секунд з попереднього рекорду (8.23,72 хв), встановленого Мезерет Дефар сім років тому.
 
Шведці Абебі Арегаві перевершити рекорд Дібаби з бігу на 1500 метрів не вдалося, натомість господарка змагань встановила новий рекорд Європи на цій дистанції – 3.57,91 хв.
 
Українка Олена Холоша повторила особистий найкращий результат сезону (1,88 м) і стала з ним четвертою зі стрибків у висоту. Перемогла з найкращим результатом сезону в світі росіянка Марія Кучіна – 2,01 м.
 
Найкращі результати сезону в світі.Без них у Стокгольмі, звісно, не обійшлося. Крім Кучіної і Дібаби світовий топ-лист сезону очолили ефіоп Мохамед Аман з бігу на 800 метрів (1.45,08 хв), марокканець Мохамед Мустауі з бігу на 1500 м (3.35,0).
 
У секторі для стрибків з жердиною відразу дві спортсменки подолали висоту 4,72 м – німкеня Зільке Шпігельбург і Ніколіа Кіріакопулоу з Греції. Обидві очолили світовий топ-лист сезону, от тільки за спробами перемогла Шпігельбург. Але в Греції навряд чи надто засмутилися, адже 4,72 м стали новим рекордом країни.
Попередня статтяОльга Саладуха: «Участь у чемпіонаті світу в приміщенні залежить від моїх виступів у лютому»
Наступна статтяКримський «Бал чемпіонів» для нелегкої легкої атлетики