Сопот-2014. Саладуха та Лупу – в фіналі, Касьянов і Мельниченко – в трійках після двох видів багатоборства

280
У Сопоті стартував чемпіонат світу в приміщенні з легкої атлетики. «Для нас було мрією прийняти в Сопоті ці змагання, і вона втілилася в життя», – розповів мер міста Яцек Карновскі.

 
Ergo Arena стала одним з улюблених місць жителів Сопота, Гданьска та Гдині. Різноманітні концерти та спортивні змагання у різні часи збирали тут до 15 тисяч глядачів – саме стільки може вмістити арена. Але змагання рівня чемпіонату світу тут проводяться вперше.
 
До Сопоту приїхали 587 атлетів зі 141 країни світу. Серед них і 19 українців. У ранковій сесії першого дня змагань атлети боролися за право вийти до наступного кола, крім того змагання розпочали багатоборці.
 
Ольга Саладуха з першої спроби виконала кваліфікаційний норматив з потрійного стрибка, приземлившись на позначці 14,31 м.
 
Ще одну фіналістку маємо на 800-метрівці. Для виходу до вирішального кола змагань необхідно було вигравати свій забіг. Ще трьох спортсменок добирали за найкращим часом.
 
Наталія Лупу виграла забіг (2.00,65 хв) і автоматично потрапила до шістки найсильніших (коментар). Ольга Ляххова показала свій найкращий результат сезону (2.02,71 хв), але цього, на жаль, для продовження боротьби за медалі було замало.
 
У півкроці від фіналу зі стрибків у висоту зупинилася дебютантка змагань, ще зовсім юна Ірина Геращенко. Спортсменка, якій 10 березня виповниться лише 19 років, у Сопоті з другою спроби подолала планку на висоті 1,92 м при особистому рекорді 1,95 м.
 
1,92 м – висота, якої вистачило для виходу в фінал спортсменкам, які подолали її з першої спроби. «Ми справді не мали на меті виступити на чемпіонаті світу в приміщенні, але це не означає, що я не засмучена. Я не потрапила до фіналу лише за спробами, і це надзвичайно прикро», – зізналася Ірина після виступу.
 
Вітаілю Бутриму для виходу до півфіналу з бігу на 400 метрів довелося б створити маленьке диво. Особисті рекорди суперників були вищі, ніж у нашого спортсмена. Але Віталію варто віддати належне, адже боровся він до кінця. 46,98 с на початку чемпіонату спортсмен оцінив як непоганий результат, але наголосив на тому, що працювати є над чим. Тим більше попереду у нього естафета 4х400 м. І в ній він разом з Дмитром Бікуловим, Євгеном Гуцолом та Данилом Даниленком спробує гідно представити синьо-жовті кольори нашого прапору.
 
 
На відміну від дистанції 800 метрів, на 3000 м формула виходу до фіналу була досить поблажливою. Спортсменкам потрібно було потрапити до четвірки найсильніших у своїх забігах. Ще чотири атлетки добиралися за найкращим часом. Світлані Шмідт, на жаль, не вдалося наблизитися ані до особистого рекорду, ані до найкращого результату сезону. Подолавши 3000 м з часом 9.25,98 хв, вона була 15-ю.
 
У ранковій частині програми змагання також розпочали багатоборці. Після двох видів програми семиборців українець Олексій Касьянов посідає другу сходинку (1870 очок), слідом за американцем Ештоном Ітоном (2012). Трійку замикає Дамьян Ворнер з Канади (1861).
 
Касьянов був третім з бігу на 60 м (6,88 с) і в секторі для стрибків у довжину (7,54 м).
 
П’ятиборки розпочали змагання з 60-метрівки з бар’єрами. Анна Мельниченко фінішувала другою, слідом за Бріанне Тісен-Ітон з Канади. При цьому учениця Дмитра Льопи покращила свій особистий рекорд, показаний на командному чемпіонаті України в Запоріжжі, на дві сотих – 8,18 с. Аліна Фьодорова фінішувала сьомою, а зі свого особистого досягнення зразка 15 лютого 2014 р, встановленого в Будапешті, скинула відразу 13 сотих – 8,52 с.
 
У секторі для стрибків у висоту найвище злетіла Надіне Брьорсен (1,93 м). У Аліни Фьодорової 1,84 м, у Анни Мельниченко – 1,81 м.
 
Після двох видів програми лідирує голландка Надіне Брьорсен (2202 очки). У Тісен-Ітон 2129 очок. Анна Мельниченко третя (2079). Аліна Фьодорова піднялася на п’яту сходинку (2042).
 
О 15:15 за київським часом п’ятиборки змагатимуться в секторі для штовхання ядра.