Сопот-2014. Перший день, вечірня програма

342
Перший день чемпіонату світу в приміщенні, який триває у Сопоті, вже позаду. Атлети розіграли перші комплекти нагород, одна з яких потрапила і до скарбнички української команди.

 
Аліна Фьодорова на старт п’ятиборства виходила з температурою. «Змушена була налаштовуватися на боротьбу не стільки з суперницями, скільки з втомою та симптомами грипу», – зізнається після фінішу Аліна.
 
Але і це не все. Вже на першому виді багатоборства, бігу на 60 метрів з бар’єрами, Фьодорова пішла ва-банк. Як у Донецьку француз Рено Лавіллені побив світовий рекорд у приміщенні Сергія Бубки, вперше стрибаючи на новій жердині, так і Аліна встановила особистий рекорд, вперше одягнувши нові шиповки NIKE. «Валентина Федюшина, мій менеджер, передала їх напередодні старту. Я в них навіть не розминалася. Старе взуття було менш зручним, і добре, що цей ризик себе виправдав», – розповіла вона.
 
Почавши з особистого рекорду, Аліна ним і завершила, набравши за сумою п’яти видів поки що свою найкращу суму в приміщенні – 4724 очка. Попереду лише Надіне Брьорсен з Нідерландів і Бріанне Тісен-Ітон з Канади.
 
Цікаво, що за всю історію чемпіонатів світу в приміщенні найбільше медалей, сім, виграла Росія. В України їх тепер п’ять, але якщо говорити про золоті нагороди, то тут уже ми попереду – дві проти однієї.
 
Шанси на медалі мала й чемпіонка світу з семиборства Анна Мельниченко. Вона, як і Аліна, розпочала змагання з особистого рекорду з бігу на 60 метрів з бар’єрами і після перших двох видів трималася у трійці. Злий жарт з Анною зіграло штовхання ядра. У першій спробі снаряд полетів лише на 13,02 м. Не склалося і в двох наступних. Відіграти відставання в стрибках у довжину й бігу на 800 метрів Мельниченко, на превеликий жаль, не вдалося.
 
Як Анна й говорила перед стартом, суперниці досить рівні. Набравши 4587 очок, вона стала сьомою.
 
Пятиборство, жінки
1. Надіне Брьорсен (Нідерланди) – 4830 (лідер світового сезону)
2. Бріанне Тісен-Ітон (Канада) – 4768 (національний рекорд у приміщенні)
3. Аліна Фьодорова (Україна) – 4724 (особистий рекорд) (60 м з/б – 8,52 с (особистий рекорд), висота – 1,84 м, ядро – 15,05 м, довжина – 6,26 м, 800 м – 2.15,31 хв)
…7. Анна Мельниченко (Україна) – 4587 (8,18 с; 1,81 м; 13,02 м; 6,27 м; 2.18,40 хв)
 
Ще один комплект медалей розігрували вже без участі українців. Наших спортсменів у секторі для штовхання ядра не було ні в кваліфікації, ні, відповідно, у фіналі. Переможцем став американець Райян Вайтінг (22,05 м). Німець Давід Шторль (21,79 м) розташувався слідом. А от за «бронзу» розгорнулася надзвичайно драматична боротьба. Польська надія на нагороди, Томаш Майевські, до заключної спроби посідав третю сходинку (21,04 м). Але у вирішальний момент його обійшов новозеландець Томас Волш. Для цього йому довелося встановлювати континентальний рекорд Австралії та Океанії (21,26 м).
 
У решті видів боротьба за нагороди триває. Олексій Касьянов після чотирьох видів утримується в трійці найсильніших семиборців. Наразі у нього 3516 очок. У американця й світового рекордсмена Ештона Ітона 3653, у білоруса Андрія Кравченка – 3583.
 
Не пройшла до півфіналу, проте вкотре довела, що вміє показувати свої найкращі результати на найголовніших міжнародних стартах, Анна Плотіцина. Українка подолала 60 метрів з бар’єрами за 8,15 с і повторила свій особистий рекорд.
Попередня статтяОлексій Касьянов: «За складом учасників у Сопоті, мабуть, найсильніший чемпіонат світу»
Наступна статтяНаталія Погребняк: «Всі сили лишаю на завтра»