Європейський олімпійський відбір. Успіхи українців

217
У Баку наближається до завершення європейський відбір на ІІ літні юнацькі Олімпійські ігри. 1 червня визначаться всі переможці й володарі щасливих путівок, але імена багатьох з них відомі вже сьогодні. Приємно, що є серед них і українці.

 
Альона Бєлякова з результатом 48,30 м стала срібним призером змагань з метання диска. Цікаво, що на другу сходинку вона вийшла в заключній спробі. Перемогла в секторі німкеня Лара Кемпка (50,25 м). Юлія Байрак стала сьомою (42,04 м).
 
«Сріблом» може похвалитися й Гліб Піскунов. У секторі для метання молота другу сходинку йому забезпечив результат 78,69 м. Костянтин Літвененко був п’ятим (71,60 м). Переміг з найкращим досягненням світу серед юнаків угорець Бенце Галас (87,16 м).
 
Тепер на Бєлякову та Піскунова чекає боротьба на юнацьких Олімпійських іграх.
 
Юлія Левченко підтвердила статус однієї з фавориток змагань зі стрибків у висоту і виграла бронзову нагороду з особистим рекордом – 1,82 м. Угорці Петрі Лутеран вона поступилася лише за спробами. А перемогла чешка Міхаела Груба (1,87 м). Свій успіх Юля доповнила олімпійської ліцензією.
 
На останню сходинку олімпійського експресу до Нанкіна заскочив Владислав Малихін. У секторі для стрибків з жердиною він став восьмим, повторивши особистий рекорд (4,60 м). У цій дисципліні Європі було виділено саме вісім квот на юнацькі Ігри.
 
***
 
Владислав Чепурний у першому колі з бігу на 100 метрів показав найкращий результат серед усіх учасників – 10,69 с. У фіналі з ним він міг бути другим, що забезпечило б путівку на Олімпіаду, але умовного способу в спорті, на жаль, не буває. Щоправда, хоч і без ліцензії, але додому атлет може повертатися з високо піднятою головою, адже четверта сходинка (10,84 с), яку він посів у підсумку, того варта. Переміг і повторив рекорд змагань та найкращий результат сезону в Європі серед юнаків Крістоффер Гарі з Данії (10,68 с).
 
Фінал дівчачої 100-метрівки пройшов без українок. Виграла його полька Єва Свобода (11,66 с). У першому колі Анастасія Бризгіна подолала дистанцію за 12,36 с, а Ірина Скитська – за 12,40 с.
 
Ірина Племянник фінішувала дев’ятою з бігу на 2000 метрів з перешкодами (7.12,88 хв). Перемогла з рекордом змагань італійка Ніколе Рейна (6.42,15 хв). Яна Северин у секторі для метання списа також була дев’ятою (48,39 м).
 
Олександр Жолоб фінішував восьмим зі спортивної ходьби на 10000 метрів (48.28,04 хв). Едуарда Забуженка було дискваліфіковано.