У Баку завершився європейський відбір на юнацьку Олімпіаду

371
1 червня завершився європейський відбір на ІІ літні юнацькі Олімпійські ігри. Успіхи українців у перші дні змагань наші атлети підтримали й в заключний.

 
Вінничанка Джойс Коба виграла дистанцію 200 метрів з рекордом змагань і очолила європейський топ-лист сезону серед дівчат – 23,81 с. Перемога забезпечила їй участь в Олімпійських іграх. Срібного призера змагань, польку Єву Свободу, українка випередила на сім сотих секунди.
 
Олександр Баранніков був другим зі стрибків у висоту (2,14 м), що також забезпечило йому участь в юнацькій Олімпіаді.
 
«Бронзу» та олімпійську ліцензію з бігу на 400 метрів Україні принесла Яна Качур. Коло стадіоном вона подолала з особистим рекордом – 54,39 с. Перемогла Ліндра-Саріна Карті з Франції (53,66 с).
 
Відразу двоє українців завершили змагання з потрійного стрибка в зоні олімпійських ліцензій. Проте за правилами на Ігри може поїхати лише один атлет від країни – той, який посів вищу сходинку. Таким став Олександр Малосілов, у нього «срібло» (15,71 м). Павло Безніс настрибав у фіналі 15,44 м і був п’ятим. Виграв з рекордом турніру Назім Бабаєв з Азербайджану (16,14 м).
 
Аналогічна ситуація склалася в секторі для метання списа. Ліцензію і «бронзу», у підсумку, здобув Олександр Козубський (72,71 м). Олександр Звіздецький був восьмим (65,98 м). Виграв змагання поляк Матеуш Стржешевскі (76,39 м – рекорд турніру).
 
За тим же сценарієм відбувалися й змагання з метання молота серед дівчат. Вікторія Сахно й Вікторія Голда боролися за право взяти участь в Олімпійських іграх, і обидві потрапили до числа 11-ти найсильніших (саме стільки квот виділялося Європі в цій дисципліні). Але за правилами в Нанкін могла поїхати лише одна. Щасливою власницею путівки стала Вікторія Сахно – 62,28 м і шоста сходинка. Голда замкнула десятку найсильніших – 57,54 м.
 
Та ж історія зі штовхальницями ядра. В Нанкін поїде Юлія Байрак. У неї восьма сходинка й 15,05 м. У Катерини Косенко 14,88 м і дев’яте місце.
 
Марина Дуць фінішувала шостою з бігу на 800 метрів (2.12,13 хв), що забезпечило їй олімпійську ліцензію. Така ж сходинка й олімпійська ліцензія в Єлизавети Бабій зі стрибків у довжину (6,00 м).
 
***
 
У кроці від олімпійської ліцензії зупинився Руслан Валітов. У секторі для метання диска він був сьомим (54,55 м).
 
Дві сходинки не вистачило до олімпійської ліцензії Андрію Аліксійчуку. Дистанцію 1500 метрів він подолав з четвертим результатом (3.57,36 хв). Максим Пасевін фінішував восьмим з бігу на 2000 метрів з перешкодами (6.13,50 хв).
 
У фіналі 400-метрівки з бар’єрами бігли відразу двоє українців, але для виграшу олімпійської ліцензії була необхідна лише перемога. Її здобув француз Віктор Королле (51,51 с). Микита Чесак фінішував шостим (53,23 с), а Олександр Клопенко замкнув вісімку найсильніших (54,07 с).
 
Всі результати змагань ви знайдете за посиланням: http://eyot2014baku.com/#/results. Новина про перші два дні європейського відбору: https://uaf.org.ua/index.php?option=com_content&view=article&id=10211;yevropeiskyi-olimpiiskyi-vidbir-uspikhy-ukraintsiv&catid=41;worldnews
Попередня статтяЄвропейський олімпійський відбір. Успіхи українців
Наступна статтяЛегкоатлетичний вік-енд у виконанні українців