Командний чемпіонат Європи. Українці в шістці найсильніших після першого дня

259
У Брауншвейгу стартував командний чемпіонат Європи з легкої атлетики. Після першого дня збірна України посідає шосту сходинку в командному заліку Суперліги. За підсумками 21 виду нашим атлетам вдалося набрати 139 очок.

 
Перший день запам’ятається українським уболівальникам двома перемогами, двома другими сходинками та двома третіми у виконанні наших атлетів, а також кількома особистими рекордами.
 
ПЕРЕМОГИ. 12 ОЧОК
Анна Рижикова перемогла на дистанції 400 метрів з бар’єрами. Дистанцію вона подолала з найкращим результатом сезону (55,00 с) і принесла максимальну кількість очок до скарбнички збірної України – 12.
 
Андрій Проценко приїхав у Брауншвейг одним з фаворитів змагань зі стрибків у висоту і виправдав усі сподівання, які на нього покладали тренери й уболівальники. Взявши з першої спроби 2,30 м, він забезпечив собі перемогу. Після цього Андрій вирішив спробувати сили на 2,40, але після двох невдалих спроб відклав це завдання до наступного разу.
 
11 ОЧОК. Друге місце
Ольга Саладуха стала другою з потрійного стрибка. Українка полоскотала нерви вболівальникам, почавши з двох заступів, але вже в третій спробі довела випадковість того, що коїться в секторі. 14,33 м і забезпечили їй «срібну» позицію, а нашій команді – 11 очок.
 
Ганна Гацько-Федусова з особистим рекордом (63,01 м) стала другою з метання списа (11 очок). Позаду українка лишила титуловану німкеню Лінду Шталь. Перемогла чешка Барбора Шпотакова, відправивши в заключній спробі спис на 65,57 м.
 
10 ОЧОК. Третє місце
Ольга Ляхова повторила минулорічний успіх і фінішувала третьою з бігу на 800 метрів (2.03,39 хв). Такий результат приніс збірній України десять очок.
 
Тим же може похвалитися й Ольга Земляк. Вона була третьою на дистанції 400 метрів. Українка показала час 52,28 с.
 
9 ОЧОК. Четверте місце
Перші очки команді України принесла Христина Стуй. Фінішувавши четвертою з бігу на 100 метрів (11,51 с), вона додала до скарбнички нашої збірної дев’ять пунктів. Найшвидше дистанцію подолала француженка Мір’ям Сумаре (11,35 с).
 
Віталій Корж, як і Христина,потрапив до найсильнішого забігу на 100 метрів. По сусідній з ним доріжці біг француз Джиммі Віко, який цього сезону розміняв 10 секунд, подолавши дистанцію за 9,95. У Німеччину він приїхав беззаперечним лідером і переміг з результатом 10,03 с. Корж був четвертим (10,45 с).
 
Українська жіноча естафетна команда 4х100 метрів вийшла на старт у наполовину оновленому складі. Якщо іменами Наталії Погребняк і Христини Стуй когось здивувати було складно, то Наталію Строгову й Анну Плотіцину в цій четвірці можна було назвати новачками. Проте дівчата, схоже, про це навіть не думали. У своєму забігові вони фінішували третіми (43,49 с), але за підсумками двох посіли четверту сходинку й принесли нашій збірній дев’ять очок. А перемогла команда Нідерландів (42,95 с), яка виступала в першому забігу.
 
8 ОЧОК. П’яте місце
Наталія Семенова була п’ятою з метання диска. Українка у найкращій зі спроб продемонструвала результат 59,14 м і принесла команді вісім очок.
 
7 ОЧОК. Шосте місце
У чоловічій естафетній команді 4х100 метрів теж не обійшлося без новачків. Роман Кравцов розганяв нашу четвірку, а Володимиру Супруну довірили фініш. Другий етап традиційно долав Сергій Смелик. Віталій Корж біг третій етап і передав естафетну паличку Володимирові першим. На жаль, утримати лідируючу позицію в першому забігу тому не вдалося. Наші хлопці були в ньому третіми (39,24 с), а за підсумками двох посіли шосту сходинку і завоювали збірній сім очок.
 
6 ОЧОК. Сьоме місце
Денис Нечипоренко потрапив до першого забігу на 400 метрів з бар’єрами і показав у ньому час 51,55 с, фінішувавши другим. У підсумку це забезпечило йому сьому сходинку й шість очок.
 
Олександр Осмолович був сьомим на дистанції 1500 метрів з особистим рекордом – 3.39,83 хв. Переміг з рекордом чемпіонатів чех Якуб Голуша (3.37,74 хв).
 
5 ОЧОК. Восьме місце
Євген Виноградов завершив змагання з метання молота восьмим. Перші дві спроби для українця виявилися невдалими. У третій йому вдалося відправити молот на 70,21 м, але цього було недостатньо для потрапляння до четвірки найсильніших, які мали право на виконання ще однієї спроби. Виноградов приніс Україні п’ять очок.
 
4 ОЧКИ. Дев’яте місце
Євген Гуцол подолав дистанцію 400 метрів за 47,06 с і за підсумками двох забігів був дев’ятим.
 
3 ОЧКИ. Десяте місце
Дебютантка змагань такого рівня, Оксана Райта, фінішувала десятою з бігу на 3000 метрів з перешкодами (10.28,43 хв) і додала нашій команді три пункти.
 
Артем Шпитько став десятим у секторі для стрибків у довжину. Найкращою для нього була друга спроба – 7,71 м.
 
2 ОЧКИ. 11-те місце
Олександр Борисюк був 11-м з бігу на 5000 метрів. Дистанцію він подолав за 14.48,28 хв.
 
1 ОЧКО. 12-те місце
12-м і з одним пунктом в активі змагання зі штовхання ядра завершив Владислав Черніков. У найкращій зі спроб він відправив снаряд на 16,25 м. Переміг німець Давід Шторль (21,20 м).
 
На дистанції 3000 метрів Світлана Шмідт фінішувала 12-ю (9.38,44 хв), принісши команді одне очко. Перемогла з рекордом командних чемпіонатів Європи голландка Сіфан Гассан (8.45,24 хв).
 
0 ОЧОК
Катерина Козлова почала змагання зі стрибків з жердиною з висоти 4,00 метри, пропустивши 3,60 і 3,80. Однак усі три спроби для Катерини виявилися невдалими, і наша команда залишилися без очок у цій дисципліні.
 
Справжньою сенсацією зі знаком мінус став виступ однієї з фаворитів, польки Анни Роговськи. Вона почала з висоти 4,40 м і не змогла її підкорити, також завершивши турнір без результату і без набраних очок.

Попередня статтяВ’ячеслав Тиртишник – про стрибки в висоту в Україні
Наступна статтяКомандний чемпіонат Європи. Українці – в шістці найсильніших команд континенту