Людмила Оляновська принесла Україні «срібло» чемпіонату Європи!

249
Людмила Оляновська принесла Україні першу медаль чемпіонату Європи з легкої атлетики, вигравши «срібло» зі спортивної ходьби на 20 км.

 
Українка з перших метрів дистанції трималася в лідируючій групі. За два кілометри до фінішу вже вималювалася чітка трійка претендентів на медалі у складі Людмили, росіянки Ельміри Алембекової і чешки Агнешки Драхтової. Відчайдушно їх намагалася наздогнати ще одна росіянка, Віра Соколова, але після двох попереджень дещо знизила темп.
 
Оляновська на заключне коло йшла третьою, проте навіть візуально було помітно, як швидко вона скорочує відставання від Драхотової. По ходу траси Людмилу підтримували тренери, лікарі й наші скороходи – Руслан Дмитренко, Назар Коваленко і Адрій Ковенко, – які ще вчора самі змагалися на цій же трасі. Прийшли вболівати й українці, які наразі живуть у Швейцарії. Така група підтримки, ніби на крилах, несла нашу спортсменку до омріяної нагороди. Все на свої місця розставив 20-й кілометр.
 
«До 18-го кілометру я відчувала в собі сили, щоб виграти «золото», але заключні два кілометри далися дуже складно, – зізналася під час прес-конференції Агнешка Драхотова. – Відверто кажучи, навіть не бачила Людмилу. Помітила вже коли вона пройшла повз мене. Але я дуже задоволена цією «бронзою».
 
«Все склалося так, як мені того й хотілося. Звісно, налаштовувалася на перемогу й кращий результат. Хотіла встановити новий національний рекорд України. Але ця срібна медаль на сьогодні найдорожча для мене, – не приховувала щастя Людмила Оляновська. – Дуже складний момент був тоді, коли ми лишилися втрьох. Мені довелося до останнього боротися з Агнешкою. Зазвичай я не дуже хороший фінішер, але завдяки сильній підтримці нашої країни, нашої команди й особливо мого тренера, Анатолія Соломіна, зуміла зібратися в останній момент і виграти медаль.
 
По ходу дистанції трішки поколювало в шлунку й відчувала певний дискомфорт в ікроножних м’язах. Але намагалася про це не думати й зосередитися виключно на боротьбі. На старті у нас була дуже хороша погода, прохолодно. Було б чудово, якби такою вона залишилися й до фінішу, але, схоже, навіть сонечко вийшло, щоб порадіти за наш виступ.
 
Протягом двох останніх ночей мені снилася спортивна ходьба, що я на дистанції, мені дуже складно, борюся з останніх сил, страждаю, а мене всі обходять. Не скажу, що прокидалася в холодному поту, але було дуже неприємно. На щастя, в реальності все було інакше. Проте сьогодні навряд чи вийде спокійно поспати, адже вже завтра чоловіки стартують на 50 кілометрів. Для мене ця команда дуже близька, ми разом з ними тренуємося і вдома, і на зборах. Цього року готувалися у Ворохті й Конча-Заспі. Ігор Главан дуже допоміг мені. Він налаштовував мене на вдалий виступ сьогодні, підтримував у складні моменти. І зараз для мене вже значно важливіша не наша гонка, яка пройшла, а саме їхня. Всім нашим хлопцям зичу успіху, здоров’я і нехай Бог буде з ними!»
 
Чемпіонат Європи-2014. Спортивна ходьба, 20 км
 
Жінки. Фінал
 
1. Ельміра Алембекова (Росія) – 1:27.56 год
2. Людмила Оляновська (Україна) – 1:28.07
3. Агнешка Драхотова (Чехія) – 1:28.08
…23. Інна Кашина (Україна) – 1:35.51
…Василина Вітовщик (Україна) – дискваліфіковано
Попередня статтяВіталій Корж: «Почуття відповідальності змушує в естафеті бігти швидше»
Наступна статтяЧемпіонат Європи-2014. Медальний початок третього дня змагань