Увага на покоління Y

289

В середині жовтня в Тбілісі відбувся семінар «Стратегія розвитку», організований Московським регіональним центром ІААФ та Федерацією легкої атлетики Грузії. В ньому взяли участь представники майже всіх національних федерацій з країн СНД, а також Східної Європи та Середньої Азії, зокрема Арменії, Болгарії, Казахстану, Латвії, Естонії, Росії, Молдови тощо.

 

 

Впродовж трьох днів фахівці з різних країн, серед яких були і президент ФЛАУ Ігор Гоцул, виконавчий директор Михайло Медведь, а також президент НОК Сергій Бубка, обговорювали глобальні питання, наприклад, стратегічний план ІААФ. Крім того, учасники семінару вивчали і більш конкретні питання і проекти в межах цього плану.
 
Серед інших обговорювалися проблеми розвитку зв’язків з національними федераціями, впровадження програми «Олімпійська солідарність» в період до 2016 року, але найбільше уваги на цей раз приділяли розвитку дитячої та юнацької легкої атлетики. Про розповів і директор відділу розвитку зв’язків з федераціями ІААФ Малек Ель Хебіл.
 
«Учасники семінару дізналися не тільки про проблеми в сучасному спорті, але й про шляхи їх вирішення, – розповів Михайло Медведь. – Багато уваги цього разу приділили залученню у спорт дітей та юнацтва. Це не обов’язково має бути легка атлетика, а просто здоровий спосіб життя та активність, розвиток рухливих якостей».
 
Соціологи вважають, що представники покоління Y народилися у 90-х роках минулого століття, а його представники суттєво відрізняються від старшого покоління. Молодь Y нетерпляча, але лояльна, вона швидко адаптовуюєься, але жити не може без мобільного телефону – саме з такими представниками нового покоління доводиться працювати сучасним керівникам.
 
Ще одна тема семінару «Від дитячої легкої атлетики до елітного спорту» – це конкретна система розвитку таланту на базі довгострокового цілеспрямованого процесу тренувань. До неї було включено конкретні поради фахівців. Наприклад, про те, що починати заняття спортом оптимально у віці з 7 до 12 років і проводити по два тренування на тиждень.
 
Серед інших було розглянуте і питання розвитку легкої атлетики в Східній Європі та Центральній Азії, особлива увага була приділена і Україні в зв’язку зменшення кількості стадіонів та розвитку і збереження інфраструктури.
Попередня статтяЯнуш Криницький: «Європейці раді, що Кубок Європи відбудеться в Україні»
Наступна стаття84 вчителі Львівщини отримали сертифікати за програмою «Дитяча легка атлетика ІААФ»