Януш Криницький: «Європейці раді, що Кубок Європи відбудеться в Україні»

190
Перед чемпіонатом України зі спортивної ходьби на 50 км в Івано-Франківську розпочався семінар для суддів зі спортивної ходьби. У ньому взяли участь 28 фахівців з України. Захід покликаний підвищити кваліфікацію українських суддів, які працюватимуть на майбутньому Кубку Європи.

 
Кореспонденту sport.if.ua Марії Чалій вдалося поспілкуватися з представником ІААФ, керівником цього семінару Янушем Криницьким з Польщі.
 
Як ви можете оцінити готовність Івано-Франківська прийняти такі масштабні змагання, як Кубок Європи?
 
Україна робить значний внесок у розвиток спортивної ходьби, і європейці раді, що Кубок Європи відбудеться саме у вашій країні, в Івано-Франківську. Я тут не так давно, але вже побачив, як багато організатори роблять для підготовки до змагань. Упевнений, це запорука того, що Кубок пройде у чудовій атмосфері і на високому рівні. Зусилля цих людей варто цінувати, бо охочих стільки працювати на благо спорту не так багато.
 
Що можете сказати про рівень українських суддів?
 
Я тут в основному викладаю теорію. Але вже бачу, що контакт налагоджений. Впевнений, що українські судді мають високу кваліфікацію, бо і рівень ваших спортсменів дуже високий, а одне з іншим тісно пов’язане. На мій погляд, основною метою семінару є, по-перше, познайомити українських арбітрів з досвідом суддівства найбільших міжнародних змагань, а по-друге – розказати про актуальні тренди та тенденції, які з’являються у спортивній ходьбі.
 
На яких нових рекомендаціях акцентуєте увагу?
 
Я наголошую на тому, що всі ми створюємо єдине середовище спортивної ходьби, і судді варто дивився на змагання через призму зусиль атлета. Суддя має бути не каральною інстанцією, він повинен, наскільки це можливо, бути корисним спортсменові. На сьогодні ми бачимо основну задачу арбітра у попередженні порушення правил. Своїми діями йому слід показувати атлету помилки в стилі та застерігати того від дискваліфікації.