Попереду Проценка знову лише Баршим

222
До вашої уваги – огляд найпрестижніших легкоатлетичних стартів, які відбулися минулого вік-енду.
 
В чеському місті Тршінец 8 лютого відбувся етап Туру Моравії зі стрибків у висоту. Катарець Мутаз Баршим декілька днів тому у Банська Бистриці встановив новий рекорд Азії – 2.40. Переміг він у зараз, у Чехії, але з трохи скромнішим результатом – 2 м 30 см. Після змагань лідер сезону послався на втому. Окрім Башира висоту 2.30 штурмували ще троє – українець Андрій Проценко та американець Джессі Вільямс. Жодному ця позначка не підкорилася, і друге місце дісталося нашому співвітчизнику, який 2.27 взяв з першої спроби.
 
Жіночі змагання виграла росіянка Марія Кучіна – 1 м 98 см. Українка Оксана Окунєва з результатом 1.89 – п’ята.
 
Виступала одна представниця України на Гран-прі у Бостоні (США). У стрибках у висоту Ірина Коваленко хоча і показала доволі скромні 1.84, цього вистачило, щоб посісти третє місце. Загалом на цих змаганнях було зафіксовано шість найкращих результатів сезону у світі, хоча здебільшого в видах, що не входять до програм чемпіонатів світу та Європи (біг на одну милю, 1000 метрів тощо). Серед «традиційних» дисциплін відзначимо показник американця Райана Уітінга у штовханні ядра – 21.43. Так далеко у 2015-му році цей снаряд ще ніхто не запускав.
 
У Таллінні (Естонія) відбулися міжнародні змагання з багатоборств, в яких взяв участь українець Іван Іваницький. З сумою балів 5655 він фінішував п’ятим. У переможця, Каі Казмірека з Німеччини – 6049.
 
Француз Рено Лавіллені продовжує підіймати планку найкращого результату сезону у світі у стрибках з жердиною. На батьківщині, у місті Невер йому підкорилася висота 6 м 01 см. Штурмував Лавіллені і свій світовий рекорд, але хоча й були на 6.17 у нього гарні спроби, поки що минулорічне досягнення встояло.