Перша поразка від білорусів

285
27 лютого у Могильові відбулася традиційна матчева зустріч юніорських команд Білорусі та України. Історія цих змагань налічує вже більше десяти років, і ось зараз вперше перемогу в них святкували білоруські атлети – 137:135.
 
– Білоруси – молодці! Їхня команда дуже виросла, – розповідає старший тренер збірної України з резерву Валерій Ємельянцев. – Видно, що увага резерву у країні приділяється велика. А бази які у них! Українські спортсмени та тренери можуть лише заздрити. Так що успіх білоруських спортсменів цілком закономірний. Легка атлетика у них зараз на підйомі.
 
Кого можете особливо відзначити в українській команді?
 
– Ганна Суслик з Івано-Франківська виграла ходьбу на 3000 метрів (13.03,68) – майже на хвилину випередила найближчу переслідувачку.  Впевнено перемогли у бігу на 1500 метрів Юлія Мороз з Київської області (4.42,88) та киянка Катерина Сіряк (4.43,48), при тому що Сіряк за віком ще може змагатися у молодшій віковій групі.
 
                                                        Ганна Суслик
 
У стрибках у висоту максимальні бали принесли нам киянки Юлія Левченко (1.84, на заголовному фото) та Валерія Костюк (1.80). У юніорів можна відзначити у потрійному стрибку харків’янина Павла Безніса (15.80) та Антона Давиденка з Дніпропетровська (15.40). У висоті обидва хлопця особисті рекорди встановили – по 2 м 16 см. Нажаль, у цьому виді білоруси сильні, отож у наших тільки друге та четверте місця. Причому, Олександр Баранніков видно, що готовий вже на 2.20. Влітку, думаю, візьме. Зізнаюся, приємно здивував мене Володимир Алімський з Кіровограду. Він на початку лютого несподівано виграв чемпіонат України з 2.14. Я думав, що після цього у нього буде спад. Але ні – у Могильові вперше виконав норматив майстра спорту, і лише за спробами став четвертим.
 
– У підсумку ми програли усього два очки – дуже невеличка різниця. Зараз, оглядаючись назад, бачите, де могли їх надолужити?
 
– По-перше, в нашій команді на одного спортсмена було менше. Перед самим від’їздом захворів переможець юніорського чемпіонату України-2015 у ходьбі Володимир Мицик з Житомира. Так що довелося їхати без нього. Повністю програли ми бар’єрний біг та багатоборства – в останньому виді виступали без нашого лідера, Аліни Шух з Київської області. Аліна в минулому році показала найкращий результат сезону у світі у своїй віковій групі. Але нещодавно зламала палець і ще не відновилася.
 
У бігу на 3000 метрів у юніорок Марія Борисова з Київщини не зуміла набрати залікових балів. Марії усього 14 років і більш досвідчені суперниці задали зі старту дуже високий темп. Вона намагалася його втримати, але – перехопило дихання, і змушена була зійти з дистанції (згідно регламенту, за перше місце у виді надавалося 4 залікових очки, за четверте – одне, якщо ж спортсмен не показував результату – нуль балів).
 
– Головний старт сезону у цій віковій групі – чемпіонат Європи. Він відбудеться у Швеції у липні, час для роботи над помилками ще є.
 
– Зараз у нас буде невелика пауза, найближчий старт – 24-25 квітня у Румунії матчева зустріч юніорських збірних Ізраїлю, Румунії, Кіпру та України. І змагання у Могильові нам дуже допомогли, вказали, де і над чим потрібно працювати. Але тут треба дивитися глибше. Як я вже казав, у Білорусі резерву приділяється дуже велика увага, і вони мають результат. А ми з кожним роком все більше відстаємо.
 
                                                           Юлія Мороз
 
Ті невеликі кошти, які виділяються, йдуть на елітних атлетів. Проте, на мою думку, лідери собі й так можуть знайти гроші на підготовку, заробити їх на міжнародних стартах. А от діти, які мають прийти їм на заміну – тут справи кепські. Зборів стає все менше, ставлення все гірше. В школах відмінили уроки фізкультури, зараз все йде до того, що заняття в ДЮСШ стануть платними. А далеко не кожна сім’я в Україні, коли все навколо дорожчає, зарплати падають, може дозволити собі платити за тренування дитини. Тривожний дзвіночок лунає вже давно. Але нас не чують.
 
 
Повні результати змагань дивіться ТУТ.
 
Попередня статтяДмитро Яковенко та Юлія Чумаченко виграли II етап Кубка України зі стрибків у висоту
Наступна статтяДо уваги представників ЗМІ! Спілкування зі збірною України перед чемпіонатом Європи