Флеш-інтерв’ю з «висотниками» Андрієм Проценком та Юрієм Кримаренком

235
Єдиний вид на чемпіонаті Європи-2015, в якому змагалися відразу троє українців, був стрибки у висоту у чоловіків.
 
Першим наше тріо покинув Андрій Ковальов з Херсона – йому не підкорилися 2 м  19 см, і з результатом 2.14 у підсумковому протоколі він став 22-м. Змусили понервувати Юрій Кримаренко (Київ/Житомирська обл.) та Андрій Проценко (Херсон). Обидва подолали 2.19, а от на 2.24 почалися проблеми. Проценко взяв цю висоту з другої спроби, Кримаренко – з третьої. До 2.28 дійшло 16 учасників змагань. І лише вісьмом планка підкорилася. Нажаль, Юрій її не взяв, а Проценко з третьої спроби таки увійшов до числа фіналістів.
 
ЮРІЙ КРИМАРЕНКО – 2,24 (14-те місце)
 
– У мене не вийшло знайти ключа до своїх стрибків. Усі стрибки різні були. На 2.24 з третьої спроби гарно відчув стрибок, а на 2.28 не вистачило. Тому через технічну нестабільність я і не вийшов до фіналу.
 
– Ваш найкращий результат у цьому сезоні – 2.26. Можливо, на більш високі результати поки що не готові?
 
– Не те, що це високо для мене. Я стрибав 2.24 у Волгограді, 2.26 на чемпіонаті України у Сумах. І 2.28 тут легко можна було брати. Я відчував, що міг. Але через технічну нестабільність трошки не впевнено себе відчував, можна сказати метушився, і не пройшов далі.
 
АНДРІЙ ПРОЦЕНКО – 2,28 q
 
– Вам вдалося підібрати ключ до стрибків?
 
– Та як сказати. Жодного стрибка я не відчув, й увесь сезон у мене такий пожмаканий. Це скоріш за все через те, що ми готуємося до літа, літом буде все краще. І думаю, в фіналі трохи складу стрибок, буде все краще виглядати.
 
– Вдалося зрозуміти, що треба виправити, чи ще доведеться завтра експериментувати на низьких висотах?
 
– Під час стрибків буду дивитися. Ще ж багато чого залежить і від стану. Сьогодні дуже довгі змагання вийшли – майже три години. Ніби розім’ялился, прийшли, пробний зробили, та й те на розминці майже не дали пострибати. Потім початкову висоту взяв, полежав, ледве наступну взяв. Потім ще годину очікував.
 
– Раділи, що вісімка фіналістів відібралася достроково, і не треба ще й було стрибати кваліфікаційні 2.31?
 
– Звичайно, важко було б стрибати, але стрибав би, що робити. Тим більш, якщо хтось випереджав би мене, я ж за спробами ледве вліз сьомим. Добре, що так. Подивимося, що у фіналі буде.