Іллічівськ стає однією з головних баз підготовки українських легкоатлетів

211
Минулого тижня керівництво ФЛАУ відвідало Іллічівськ. У цьому місті на Одещині зараз проходить навчально-тренувальний збір збірної України з легкої атлетики.
 
Іллічівськ вітчизняні легкоатлети облюбували зовсім недавно. Перший збір там пройшов лише минулої осені.
 
– Раніш, і це була багаторічна традиція, осінь та весну українські атлети проводили в Криму, – розповідає президент ФЛАУ Ігор Гоцул. – Нам там було дуже зручно і комфортно. Але після окупації півострову ми втратили таку можливість, і взялися шукати альтернативу. На жаль, в Україні критично мало стадіонів з синтетичним покриттям, де якісно можна проводити легкоатлетичні змагання та тренування. І приємною несподіванкою для нас стало те, що ми побачили в Іллічівську.
 
У нас була інформація, що там зробили реконструкцію декількох шкільних стадіонів, вклали синтетичне покриття. Коли гостро стало питання про місце підготовки, ми про це згадали, з’ясували для себе деталі, я особисто розмовляв з мером Валерієм Хмельнюком, попросив його про допомогу та сприяння. І минулого року українські атлети вперше приїхали до Іллічівська на учбово-тренувальний збір.
 
Те, що ми там побачили, перевершило усі наші сподівання: достатньо високого рівня покриття, затишні стадіони, якісне, за розумною ціною розміщення, бажання допомагати з боку влади. Тому зараз ми цю практику продовжили і частина нашої збірної – близько ста чоловік – вирушила до Іллічівська. І, відповідно нашим домовленостям з мером, я прибув до міста, щоб продовжити діалог про шляхи розвитку, а також поспілкуватися з командою, тренерами і ознайомитися з інфраструктурою.
 
Спочатку у нас відбулася зустріч з владою міста, депутатами, мером,його заступниками, керівниками міського спорту. Ми щиро подякували їм за сприяння, бажання нам допомогти. Визначили стратегічні вектори нашої взаємодії, розвитку. Тому що це співробітництво – взаємовигідне. Іллічівськ достатньо успішний як місто, і нещодавно, окрім тих складових, які у нього були, став ще намагатися розвивати свою туристичну інфраструктуру та сферу відпочинку. І тут ми говорили якраз про те, що приїзд збірної, приїзд людей, які є лідерами, авторитетами, принаймні у своїй галузі, це також елемент промоушена міста. Та й сам приїзд збірної в несезон – це також фактор економічний, адже ми платимо оренду, витрачуємо кошти на харчування, готелі. Сто «туристів» – це достатньо відчутно для 70-тисячного містечка.
 
Також тут є соціальний момент. Жителі міста мають можливість додатково пишатися своїм містом, а діти бачать приклад того, до чого можна прагнути. Це вже перевірено практикою: коли є така активна взаємодія міста зі спортом, то секції більш активно поповнюються, більше людей замислюються про здоровий спосіб життя, «а чи не почати мені й самому бігти?»
 
Ми обговорили, що нам необхідно було б у цій спортивній інфраструктурі додати, що розвити. Керівництво міста – про те, що вони очікують від нас. І можна стверджувати, що наше співробітництво міцнішає і рухається вперед. Очевидно, що ми прийшли в Іллічівськ на довго – це буде одна з наших баз підготовки.
 
Другий момент, який ми обговорювали – стратегія розвитку. Я вже казав, що в Іллічівську прийнято рішення, що він додає до своїх пріоритетів серйозну туристичну та рекреаційну складову. І тут у міста дуже великий потенціал. Є велика кількість баз, які залишилися від радянських часів, від підприємств, які зараз не завжди можуть у повному обсязі ними розпорядитися. І тут вже я вів розмову не тільки як з позиції президента Федерації, але й позиції першого заступника Міністра про те, якою може бути взаємодія в багаторівневому процесі, в якому були б присутні і ФЛАУ, і Мінмолодьспорту, і місто, і місцевий бізнес. А також інші види спорту, яким це може бути цікаво. Як об’єднати зусилля, щоб ще більше розкрити потенціал міста, щоб запрацювали ці бази. І тут ми також визначили декілька проектів, над якими працюємо. Зараз поки що рано їх оголошувати. Але ми впевнені, що декілька з них будуть реалізовані.
 
По лінії Федерації дуже важливо для мене було поспілкуватися зі спортсменами та тренерами. Відбулася серйозна відверта розмова спочатку з командою, потім окремо з наставниками. Дуже багато ми обсудили питань: що відбувається, як ми бачимо розвиток у тих умовах, в яких ми є сьогодні. До чого прагнемо, що робимо. Для мене було важливо почути, що хвилює спортсменів, тренерів. Які у них запити. Мені здалося, що це був дуже корисний для обох сторін обмін думками. За підсумками зустрічей зі спортсменами та тренерами вже ряд дано доручень, запуску процесів, щоб повною мірою відповідати тому, що від нас очікують.
 
– Які на даний момент в Іллічівську умови для тренувань легкоатлетів?
 
– Ті об’єкти, які там є, вони нас цілком задовольняють. Покриття пристойне, працювати на ньому можна. Більш гостро стоїть питання обладнання. Тут є що вдосконалювати. Тому зараз ми проводимо спільну роботу з Міністерством, щоб централізовано допомогти Іллічівську інвентарем і повною мірою забезпечити там перебування збірної України та її тренувальні процеси.
 
Секторів для метань там не має. Бар’єрів для бігу з перешкодами також не має, звичайні – є. Яма для стрибків у висоту є, для жердини – не має. І це те, над чим ми маємо ще працювати. В період березень-квітень атлети ще не стрибають, займаються загально фізичною підготовкою. Але якщо говорити про наступні збори у травні, то там спортсмени вже мають виходити у сектор, примірятися до своєї висоти. І це та прогалина, яку найближчим часом ми маємо заповнити.
 
Другий момент: ми прийняли рішення, що наступний збір для частини нашої команди ми також проведемо в Іллічівську з кінця квітня до 17 травня. І у цей період ми обов’язково зробимо відкрите тренування. Ми зараз продумуємо концепцію. Але серед можливих елементів ми хотіли б, щоб приїхали журналісти центральних телеканалів, запросити жителів міста, дітей. Зробити майстер-класи, елементи спілкування, презентацію дитячої легкої атлетики. Ми зараз шукаємо форму, але ми точно розуміємо, що ми це зробимо, тим більше, що у травні традиційно святкується Всесвітній день легкої атлетики, якому це буде присвячено. Найближчим часом ми остаточно затвердимо форму такого заходу.
 
– Можна сказати, що Іллічівськ зараз стає основною базою підготовки атлетів?
 
– Однією з основних в осінньо-весняний період – це точно. У будь-якому випадку нам цього не достатньо. На жаль, кліматичні характеристики Іллічівська поступаються кримським. І тому ми продовжуємо покладати наші зусилля, щоб найближчим часом у нас з’явилася база у Закарпатті. І тут не буде конфлікту, тому що Іллічівськ все-таки поки не зможе прийняти комфортно усіх легкоатлетів, яким необхідна підготовкав цей період.