Анатолій Кончиц: «У Кіровограді метальні сектори потрібно якнайшвидше привести до ладу»

210
20-22 квітня у Кіровограді відбувся перший етап Кубку України з легкоатлетичних метань серед дорослих, молоді, юніорів та юнаків. В ньому взяло участь 222 спортсмени з 19-ти регіонів країни.
 
– Змагання проходили у сурову погоду, сніг змінювався на вітер та дощ, розповідає головний тренер збірної України з метань Анатолій Кончиц. – Так що це були додаткові випробування для наших спортсменів.
 
Відзначити варто у юнаків Михайла Гаврилюка з Івано-Франківщини в метанні молота.  78 метрів 58 сантиметрів – це міжнародний рівень, і він, разом з Глібом Піскуновим, який у Кіровограді не виступав, готується до чемпіонату світу серед юнаків у Колумбії. Заявка не погана, і є можливість покращити результат.
 
Дорослі атлети наразі перебувають під суттєвими навантаженнями, тому для них ці змагання розглядалися як проміжні. У метанні диску Нестеренко Микита з Дніпропетровщини непогано себе проявив (59.04), потім був волинянин Роман Рижий (58.55). У  жінок перші два місця у цьому виді посіли Вікторія Клочко (Дніпропетровська обл.) та Ольга Абрамчук (Київська обл.) – 56.19 та 55.61 відповідно.
 
Наша головна героїня Зимового Кубку Європи – Альона Шамотіна – як на мене виступила гарно, виграла змагання молоді у метанні молоту, але сама була не задоволена своїм результатом. 68 м 36 см – це не набагато поступається її особистому рекорду. Видно, що вона гарно готова, але дуже хоче у цьому сезоні, окрім того, що успішно виступити на молодіжному чемпіонаті Європи, виконати норматив на дорослий чемпіонат світу у Пекіні, а також на Олімпіаду-2016.
 
– Рекордсменка України у метанні спису Ганна Гацько-Федусова під час змагань зробила дві невдалі спроби, а потім взагалі не виходила у сектор. З чим це було пов’язано?
 
– Усі змагання проходили на верхньому полі стадіону «Зірка». По-перше, на ньому ще дуже багато роботи треба провести, особливо що стосується безпеки. У поганому стані захисні огородження, їх треба привести до ладу якнайшвидше, адже метання – небезпечний вид.  А сектор для метання спису там практично не готовий. Він засипаний щебенем та піском, і гарні списи там метати не можна – вони просто будуть ламатися. На нижньому полі – інша справа. Там можна гарні результати показувати. Але нам його не дали, бо засіяна трава – арена готується до футбольних матчів.
 
Так ось, Ганна спробувала, спіткнулася, і прийняла рішення не продовжувати змагання, щоб не травмуватися. У неї великі плани на цей сезон – починає його вже в травні, на Діамантовій лізі. Ну і звичайно, головний старт – чемпіонат світу у Пекіні.
 
Повні результати змагань дивіться за ЦИМ посиланням.
Фото – sportreporter.com.ua
Попередня статтяІллічівськ стає однією з головних баз підготовки українських легкоатлетів
Наступна статтяДитяча легка атлетика ІААФ – у Запоріжжі