Флеш-інтерв’ю українських скороходів після повернення з Кубку Європи-2015

246
Руслан Дмитренко, Назар Коваленко, Сергій Будза, Ігор Главан та Іван Банзерук відповіли на запитання прес-служби ФЛАУ в аеропорту «Бориспіль», відразу після повернення з Мурсії (Іспанія), де проходив Кубок Європи зі спортивної ходьби.
 
У Мурсії українські скороходи, як ми вже повідомляли, здобули дві бронзові нагороди – у командних змаганнях чоловіків на дистанціях 20 і 50 км. Проте, розраховували хлопці і на успішний виступ в особистих першостях. Особливо, певно, це стосується чинного володаря Кубка світу РУСЛАНА ДМИТРЕНКА. Але на Кубку Європи-2015 Руслан посів лише 40-е місце (1:32.38).
 
– Руслане, щось трапилося?
 
– Чесно кажучи, так. Перший кілометр все добре було, класно себе почував. А потім ніби косою скосило: печінку, селезінку ніби хтось обмотав колючою проволокою. Ні дихнути не можу, намагаюся додати – організм мені не дозволяє, води попив – все одно ні дихати, ні йти нормально не можу. Але нічого страшного, це спорт, сезон у нас ще не закінчився.
 
– Як з харчуванням було на Кубку Європи? Можливо, в цьому проблема?
 
– Та ні, на це нарікати не можу. Буває таке, що зробиш.
 
– Які найближчі плани?
 
– Тиждень відійти від цього старту, трошки прийти в себе емоційно. Після такого результату потрібно трошки перепочити. І буду вести підготовку безпосередньо до чемпіонату світу. Довести, що можемо показати свої сили. Будемо сподіватися виступити добре на чемпіонаті світу.
 
НАЗАР КОВАЛЕНКО (18-е місце на дистанції 20 км -1:24.03)
 
– Задоволені виступом?
 
– З одного боку – привезли дві нагороди, це добре. З іншого боку – сподівалися бути вище. Усі їхали за перемогою. Було спекотно. Мені трошки не пощастило, почав добре, а спека дала про себе знати, і після другої половини дистанції «вимкнуло» взагалі.
 
– А яка була температура повітря під час змагань?
 
– Десь 31 градус в тіньку. І це ще похолодало – коли приїхали за два дні до Кубку, вночі на вулиці було +33.
 
– У Пекіні у серпні під час чемпіонату світу буде не прохолодніше.
 
– Це точно. Необхідно проаналізувати свої помилки, і, думаю, у Пекіні все буде добре.
 
СЕРГІЙ БУДЗА (6-е місце на дистанції 50 км – 3:51.33)
 
– Результатом я не задоволений, а місцем – задоволений. І задоволений, що відібрався на чемпіонат світу.
 
– Які причини можуть бути того, що секунди не такі, на які очікували?
 
– Трошки шлунок підвів. Харчування було не дуже, і шлунок дав знати. А так почував себе досить добре. Було трошки жаркувато, але терпіти можна. Бувало і гірше.
 
ІГОР ГЛАВАН (5-е місце на дистанції 20 км – 1:20.24)
 
– Задоволені виступом?
 
– Не на стільки задоволений, як хотілося б. Я став 5-м на 20 км, найкращий з наших на цій дистанції. Хоча я не розраховував, тому що у нас дуже сильна компанія була – і чемпіони світу, і рекордсмени світу виступали, і переможці Кубків світу. Я сподівався увійти у шістку. Але під час дистанції десь вже після 10-го кілометру зрозумів, що маю шанси попасти у призи. Я йшов 5-м, але трошки не вистачило досвіду. Я зазвичай 50 км ходжу, але зараз переключаюся ще й на 20. І, можна сказати, що не вистачило досвіду на коротшій дистанції, щоб зреагувати на переключення більш досвідчених атлетів. Також було трошки жаркувато – ми до такої погоди не адаптовані.
 
– У Пекіні у серпні буде не легше.
 
– Так, але коли ти адаптований, тренуєшся у таких умовах, воно не так відчувається. Вдома тренувалися у костюмах, при +15, а туди приїхали – там +30, а перед цим взагалі було більше сорока. Ви розумієте, на скільки організм чутливий до такого перепаду. Одним словом, задоволений місцем, яке посів, але розумію, що можу краще.
 
ІВАН БАНЗЕРУК (4-е місце на дистанції 50 км – 3:49.02)
 
– Як вам сказати, хотілось звичайно краще, був 4-й, боровся за призи. Але так вийшло, що не пощастило. Не такі вже й сильні суперники, але я прийшов не по своєму кращому результату.
 
– Хлопці кажуть, що спекотно було.
 
– Так, трошки важкувато. Коли ми готувалися, було у нас прохолодно, приїхали туди – там сонце, 30-35, то для нас самі розумієте. У нас така погода тільки липень-серпень.
Попередня статтяРатифіковано нові світові рекорди
Наступна статтяІгор Гоцул: «Ведемо перемовини, щоб Україні повернули міжнародні заходи, відібрані через війну»