В Олександрії очікуємо на бум спортивної ходьби

251
Як ми вже повідомляли, в Олександрії Кіровоградської області відбувся чемпіонат України зі спортивної ходьби на 20 км. Своїми враженнями про змагання ми попросили поділитися головного тренера національної збірної з видів витривалості Юрія АНДРУЩЕНКА.
 
– Змагання пройшли вдало, яскраво, – розповідає Юрій Миколайович. – Результати, як для такої погоди, досить пристойні. Зранку у місті було 20 градусів за Цельсієм, трохи пізніше температура піднялася до 24-х.
 
– Тобто, погода доволі комфортною була.
 
– Перш за все комфортною була організація змагань. Половина траси була закрита деревами. Якщо перед змаганнями точилися розмови про погане покриття доріг, по яким проходив маршрут чемпіонату, то мушу визнати, що організатори зуміли виправити ці недоліки. Велике спасибі міському голові Олександрії Степану Цапюку. Ця людина, видно, що любить спорт. І усі недоліки траси були закриті, ніби їх і не існувало. Одним словом, підготувалися до змагань в Олександрії чудово.
 
Маю наголосити, що Олександрія приймала змагання такого рівня вперше. Дехто взагалі не знав, що таке спортивна ходьба. Підходили, запитували, цікавилися. І дуже дивувалися, що з цих місць родом володар Кубку світу у команді Ігор Главан.
 
– Але сам Ігор у цих змаганнях участі не брав.
 
– Так, він, а також Руслан Дмитренко, Людмила Оляновська, Іван Банзерук та Сергій Будза були звільнені від участі в національній першості, так як вже раніш виконали усі критерії відбору на чемпіонат світу, який відбудеться у серпні у Пекіні.
 
– Тим не менш, і без них були продемонстровані гарні результати.
 
– Так. І у чоловіків, і у жінок трійка призерів виконала пекінські нормативи ІААФ – вони складають, відповідно, година 25 хвилин та година 36 хвилин рівно. Змагання серед чоловіків виграв Іван Лосев з Волині (1:22.37 год). Сімома секундами йому поступився вінничанин Андрій Ковенко. Трійку призерів замкнув Назар Коваленко з Київської області (1:23.03). У жінок перші два місця посіли представниці Волинської області – Надія Боровська (1:33.10 год) та Олена Шумкіна (1:33.27). Сумчанка Інна Кашина – третя (1:34.48).
Попередня статтяСоболезнования грузинским братьям
Наступна статтяСергій Бубка — про значення Ріо-2016 у розвитку легкої атлетики на континенті