Молодіжний чемпіонат Європи-2015. Коли і дощ не стане на заваді

304

Доки в столиці України лише мріють про дощ, у столиці Естонії він проявив себе у всій красі. Катерині Дерун вдалося з ним розминутися, чого не скажеш про багатьох атлетів, які виступали за нею. Та жодна непогода не завадила нашим спортсменкам почати вечірню сесію зі стовідсоткового показника.
 
Спочатку кваліфікацію з метання списа подолали обидві наші учасниці. Катерина Дерун за її результатами стала другою (54,92 м), а Тетяна Фетіскіна замкнула першу шістку (51.92 м). Відзначимо також найкращий результат сезону в Європі серед молоді у виконанні німкені Крістін Гуссонг (62,59 м).
 
 
Естафету від метальниць списа успішно прийняли дівчата в секторі для потрійного стрибка. Тетяна Пташкіна вже у першій спробі виконала кваліфікаційний норматив і встановила особистий рекорд — 14,08 м. Далі цього вечора не вдалося стрибнути жодній з учасниць. Ганна Красуцька вийшла в основне коло змагань з дев’ятим результатом (13,01 м).
 
Далі розвинути успіх українок настав час учасницям з бігу на 800 метрів. До їх страту доріжки хоч і лишалися мокрими, проте дощ уже стих.
 
Дівчатам довелося боротися відразу за вихід у фінал. Для цього було потрібно або потрапити до числа перших двох у своєму забігу, або добиратися за часом — за цим показником виходило ще дві атлетки. Анастасія Ткачук вирішила не сподіватися на долю і відразу захопила лідерство, а за 200 метрів до фінішу прискорилася настільки, що стала недосяжною для суперниць, випередивши найближчу з них більше ніж на секунду (2.02,03 хв).
 
«Я задоволена сьогоднішнім виступом. У мене хороші спогади про цю доріжку, адже саме тут я виграла юніорський чемпіонат Європи, – пригадує Анастасія. – Погода не була ідеальною, проте я нею не переймалася».
 
Олена Сідорська також повела групу, проте завершити дистанцію в гордій самотності їй не дозволили суперниці. Разом з румункою Аделіною Еленою Тансі й британкою Адель Трейсі вони фінішували стіною. На жаль, цю трійку замкнула саме Олена (2.04,88 хв). Нічого не залишалося, як чекати на результати заключного забігу. Той виявися дещо швидшим: Кейті Сноуден з Великої Британії показала 2.04.67 хв і саме вона потрапила до вісімки фіналісток, відсунувши Сідорську на дев’яту позицію.
 
Ще два учасники Україна мала в секторі для стрибків у висоту. Віктор Лонський з першої спроби долав усі висоти, включаючи 2,10 м. Але на 2,15 планка все ж не втрималася.
 
Артур Колесник проходив свій шлях дещо складніше: 2,05 він подолав з третьої спроби, двічі стрибав на 2,10, тричі — на 2,15. Проте для виходу в основне коло змагань цього теж виявилося недостатньо.
 
З найкращого боку проявив себе Роман Кравцов. У півфіналі з бігу на 100 метрів він подолав дистанцію за 10,49 с, які могли б бути зараховані його офіційним особистим рекордом, якби вітер не перевищував норму (+2,3 м/с). Певно, зіграв на руку швидкий забіг. Але разом з тим саме цей забіг зіграв з ним і злий жарт.
 
Вісімку фіналістів замкнули італієць Федеріко Каттанео і росіянин Алєксандр Єлісєєв, час яких 10,49 і 10,50 відповідно. Проте вони потрапили до першого півфіналу і фінішували в ньому в числі перших трьох. Роман у своєму ж був сьомим, що позбавило його шансів добратися до вирішальної стадії змагань за часом.
 
***
 
У перший день молодіжного чемпіонату Європи розіграли два комплекти медалей. Переможцем з бігу на 10000 метрів став турок Алі Кайя (27.53,38 хв — рекорд чемпіонату). До трійки призерів також увійшли росіянин Міхаіл Стрєлков (28.53,94 хв) й італієць Яссіне Рачік (28.53,99 хв). Українці участі в цій дисципліні не брали.
 
Чемпіонкою Європи (до 23 років) зі штовхання ядра стала білоруска Вікторія Колб, яка вирвала перемогу в заключній спробі (17,47 м — найкращий результат сезону в Європі серед молоді). Німкені Шаніс Крафт (17,29 м) і Сара Гамбетта (16,99 м) виграли срібну і бронзову медалі відповідно. Українка Світлана Марусенко не змогла вийти до основного кола змагань.
Попередня статтяТаллінн-2015. Перший день, вечірня програма. Розклад виступу українців
Наступна статтяТаллінн-2015. Другий день. Розклад виступів українців