Ігор Гоцул про збори в Китаї та екіпіровку для молодих атлетів

279
Керівництво української делегації у Пекіні на чемпіонаті світу провело зустрічі з Головою Державної адміністрації спорту КНР та президентом НОК Китаю паном Лю Пеном, а також з керівництвом компанії Nike.
 
Обидві відбулися в День українського прапору, який святкується в нашій країні 23 серпня. Спочатку був візит до головного спортивного відомства Китаю
 
– По-перше, ми від імені збірної України подякували китайську сторону за чудову організацію чемпіонату світу, за ті умови, які були створені для нашої команди, за гостинність, – розповідає перший заступник Міністра молоді та спорту України і президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул. – Також ми поздоровили наших китайських колег з отриманням права проведення у 2022-му році у Пекіні Зимових Олімпійських ігор. Планувалося, що на цій зустрічі буде присутній Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, але він не зміг приїхати через об’єктивні обставини, і ми передали пану Лю від його імені найщиріші вітання.
 
Ми обговорили питання нашого співробітництва між Мінмолодьспорту України та Державною адміністрацією спорту КНР. Раніш було підписано відповідний договір, в його межах існує два напрямки: обмін делегаціями і співробітництво в молодіжній сфері. Зараз мова йшла про те, як нам пришвидшити це співробітництво в молодіжному та спортивному напрямках. Особливо нас цікавить спортивна сторона. І в ній окрім спільної участі в змаганнях та в спільному проведенні зборів нас особливо цікавить досвід Китаю в будівництві та реконструкції спортивних об’єктів. Одним з пунктів переговорів був пошук спільних інтересів, щоб величезний досвід будівництва та експлуатації спортивних споруд застосувати і в Україні. Ми знайшли спільну мову і домовилися, що кожна сторона буде працювати над цим питанням окремо, оскільки воно має обговорюватися на рівні вищому, ніж спортивні міністерства двох країн.
 
 
– Стосовно спільних зборів – відстань між нашими країнами досить велика, де вони будуть проходити? І чи стосується це питання зокрема легкої атлетики?
 
– Легкої атлетики воно, безумовно, стосується. Є види, в яких ми досить успішні, і китайська сторона зацікавлена у нас повчитися. Тому ми обговорювали можливість організації зборів у Китаї, щоб під час них могли разом тренуватися наші атлети, спілкуватися тренери, проходили семінари, відбувався обмін досвідом. Це дуже зацікавило китайську сторону, зараз ми чекаємо від них пропозиції, як це може бути реалізовано. Такий самий підхід може бути реалізований і в інших видах спорту.
 
Одразу після зустрічі з паном Лю Пеном ми відправилися до представництва компанії Nike, в якому на період чемпіонату світу, зокрема, перебувають керівники американського та європейського відділень. Ми подякували Nike за співробітництво, вони нам дуже допомагають, у нас діє до закінчення цього олімпійського циклу контракт з ними. І обидві сторони підтвердили, що вони задоволені співробітництвом. Другий момент – була низка технічних питань, пов’язаних з виконанням контракту. Наприклад, в цьому році Nike не вдалося привезти в Україну вчасно повний комплект екіпіровки. Ми домовилися, що до кінця цього року Nike повністю виконає взяті на себе зобов’язання. Також ми домовилися, що від Nike будуть зроблені невеликі презенти нашим молодим атлетам, які успішно виступили на основних змаганнях цього року. Ми домовилися, що ФЛАУ дасть Nike рекомендації щодо молодих та перспективних атлетів, з ким рекомендуємо заключити індивідуальні контракти на екіпіровку.
 
 
– Скільки це буде атлетів?
 
– Ми готуємо сьогодні список з 15-20 молодих перспективних українських атлетів. Також ще важливий момент: ми обговорили дати та умови поставки вже олімпійської екіпіровки. Домовилися, що вона прибуде в Україну весною наступного року, і спільно з Nikeми зробимо презентацію цієї форми для шанувальників спорту, представників ЗМІ. Варто зазначити, що на змаганнях в Ріо атлети виступатимуть в формі Nike, а на усіх офіційних церемоніях вони будуть представлені в формі  спонсору НОКу України компанії Peak. Таким чином, завдяки цьому контракту наші легкоатлети отримають два комплекти екіпіровки – від НОКу та від ФЛАУ.
 
Ще один момент: оскільки наш контракт завершується наступного, олімпійського року, ми домовилися вже в березні в Портленді (США), під час чемпіонату світу у приміщенні, провести зустріч і обсудити умови продовження контракту на наступний олімпійський цикл.
Попередня статтяНаші співчуття Емілю Ібрагімову…
Наступна статтяАліна Фьодорова: «Тепер – лікуватися, відновлюватися, готуватися до Олімпіади»