Ігор Гоцул: «Відкриття «Авангарду» – це лише початок справи»

220
Як ми повідомляли, у суботу 5 вересня у Луцьку відбулося урочисте відкриття після реконструкції стадіону «Авангард». Проте, взяти по гарячим слідам коментар у президента Федерації легкої атлетики України Ігоря Гоцула прес-служба ФЛАУ зуміла лише у неділю у вечорі, коли він повертався з Луцька до Києва.
 
– Справ у Луцьку ще вистачало, – розповідає Ігор Гоцул. – Моя поїдка до Луцьку – це не лише відкриття стадіону, намір віддати шану тим людям, які зробили цю велику справу. А в першу чергу – це посил в майбутнє, розширення співробітництва, нові проекти, нові ідеї, які найближчим часом будуть реалізовані. Відкриття нового стадіону – це велике свято для усієї легкої атлетики та і взагалі для українського спорту. Такі події у нас не так часто відбуваються. Тим більше стадіон відповідає міжнародним стандартам, зроблений дуже якісно, з любов’ю. Тому враження – виключно позитивні.
 
Але завершення одного етапу завжди є початком наступного. Зараз ми завершили дуже важливий проект, пов’язаний з реконструкцією цього стадіону. А вже наступного дня після урочистостей відбулося перше засідання робочої групи, під час якого ми провезли детальну розмову – що потрібно ще зробити, як організувати подальшу роботу, на що звернути особливу увагу. Обсудили найрізноманітніші напрямки. Перша частина була пов’язана зі спортивною складовою, зокрема з питанням підготовки суддів. Друга частина – з питаннями гостинності: підготовка готелів, транспортні питання, забезпечення телевізійних трансляцій з арени, маркетинг, піар. Поставлене завдання спільно провести серйозну маркетингову роботу, використати сам фактор відкриття стадіону та проведення змагань, щоб максимально пропагандувати легку атлетику, спорт взагалі, здоровий спосіб життя. Ми говорили про те, як залучити глядачів на стадіон, як організувати промокампанію змагань. Тобто, багато намічено, що має бути зроблене. Приємно, що Фонд «Новий Луцьк», засобами якого були виконані роботи по реконструкції стадіону, продовжує залишатися нашим партнером. У мене була велика зустріч з керівником фонду, і ми обсудили, які нові проекти можуть бути реалізовані в Луцьку. Ми говорили про те, що хочемо зробити спільний проект про залучення школярів на «Авангард», щоб кожен день стадіон був наповнений і приносив користь усім жителям міста. Ми говорили про те, що потрібно ще зробити, щоб стадіон став ще кращим. Ми говорили про інші проекти, пов’язані з розширенням легкоатлетичних можливостей в Луцьку та Волинській області. В нашому пакеті є ще низка серйозних проектів, про які я б зараз ще не хотів говорити, але після узгодження усіх деталей ми про них обов’язково оголосимо. Тому тут, які  у більшості випадків, ми намагаємося побудувати тривалі стосунки з нашими партнерами.
 
 
У ЛУЦЬКУ УСІ МЕТАННЯ БУДУТЬ ПРОХОДИТИ НА ГОЛОВНІЙ АРЕНІ
 
– В цьому році на «Авангарді» 25-26 вересня відбудеться командний юнацький чемпіонат України. А на наступний рік там багато змагань заплановано?
 
– Рішення про те, де і які змагання відбудуться, приймає виконком ФЛАУ після активного обговорення в комісіях, територіальних федераціях. Ми підготували проект календарю, розіслали його усім зацікавленим сторонам. Кожна з них має можливість надати свої пропозиції – які змагання вони хотіли б прийняти у себе. І потім вже приймається рішення. Воно колективне, тому мені важко спрогнозувати, які саме змагання відбудуться у Луцьку. Але точно можна казати, що на «Авангарді» відбудуться чемпіонати України у різних вікових групах, пройдуть учбово-тренувальні збори. Місто і стадіон не залишаться без легкої атлетики.
 
– Тренувальна арена готова, головна арена готова. А що з метаннями?
 
– Ми домовилися з керівництвом стадіону і футбольного клубу, що під час чемпіонату усі метання відбудуться на головному полі.
 
– Включаючи метання молоту?
 
– Звичайно! Молот – це частина легкої атлетики. Молот метають в поле на Олімпійських іграх, на чемпіонатах світу. А чомусь на наших змаганнях стало поганою традицією виносити цей вид кудись за межі основної арени. Ми хочемо цю традицію поламати. І вже зараз на командному юнацькому чемпіонаті України усі метання, включаючи молот, будуть проходити на центральному ядрі. На скільки я знаю, волинська федерація разом зі спортивним керівництвом області готує свої пропозиції про приймання змагань на наступний рік, і як свою перевагу над конкурентами вони виставляють позицію, що готові забезпечити проведення усіх метань на основній арені.
 
 
– На прес-конференції, присвяченій відкриттю стадіону, пролунала фраза, що на стадіон будуть без проблем пускати тренуватися місцевих атлетів. На скільки це реально?
 
– Я знаю наміри керівництва Фонду «Новий Луцьк», яке керує зараз цим об’єктом, і воно налаштовано рішуче – цей стадіон зроблено для людей і буде відкрито для людей.
 
ЛУЦЬК – МІСТО-КАНДИДАТ НА ПРОВЕДЕННЯ КОМАНДНОГО ЧЕМПІОНАТУ ЄВРОПИ-2017 З БІГУ НА 10000 МЕТРІВ
 
– Ви казали, що будете намагатися провести в Луцьку міжнародні змагання. Про які саме йдеться мова?
 
– Зараз ми готуємо заявку на проведення у 2017-му році у Луцьку командного чемпіонату Європи з бігу на 10000 метрів. Окрім того, ми вестимемо з Європейською Атлетикою переговори про можливість проведення у Луцьку інших змагань. Але в будь-якому випадку має пройти певний адаптаційний період. Ми маємо бути впевнені, що не лише стадіон, але й усі інші складові спортивного процесу мають бути на Волині забезпечені належним чином. Це і увага керівництва міста та області, й міська інфраструктура. І тут вереснева першість, інші національні змагання, які проводитимуться у Луцьку, будуть певним тестом для наших колег.
 
 
– Після Луцьку, який пункт на мапі України може бути наступним у плані розбудови легкоатлетичної інфраструктури?
 
– Ми розробили декілька алгоритмів, які, на наш погляд, можуть дати результат. Життєздатність цих проектів підтверджена в Кіровограді, Запоріжжі, Луцьку. Ми готові розповсюджувати таку практику і на інші області. Зокрема, у нас зараз активно йде робота у цьому напрямку в Дніпропетровській області. Але успішність проекту залежить не лише від нас. Вона залежить також від активності наших колег на місцях. Чим вони активніші, наполегливіші, тим більше шансів на реалізацію проектів. Той проект, який був реалізований в Луцьку, він здійснений саме завдяки високому професіоналізму наших колег з Федерації легкої атлетики Волинської області та особисто її керівника Володимира Рудюка, за що йому дуже велика подяка.