Ігор Олефіренко та Ольга Котовська – переможці Білоцерківського марафону-2015!

245
4 жовтня Біла Церква стала центром української легкої атлетики. Тут у 12-те пройшов традиційний міжнародний марафон. Під час змагань визначилися переможці та призери чемпіонату України з цієї дисципліни, а також володарі путівок на Олімпійські ігри-2016.
 
У змаганнях чоловіків доволі довго попереду йшов квартет учасників: Ігор Олефіренко (Київська обл.), Олександр Сітковський (Донецька обл.), Роман Романенко (Дніпропетровська обл.) та Ігор Русс (м. Київ). Як розповів після фінішу переможець – місцевий бігун Ігор Олефіренко, ніхто з лідерів не ризикував нарощувати темп, адже боротьба йшла не за час, а за місце. За критеріями відбору до Ріо-2016, двом найкращим за результатами чемпіонату України діставалися олімпійські путівки. І у підсумку вони дісталися Олефіренку, який показав час 2:12.03, та Сітковському – 2:12.19. Бронзова нагорода дісталася Ігорю Руссу. Зазначимо, що для Олефіренка – це вже третя в кар’єрі перемога на домашньому марафоні. Проте, за словами самого Ігоря, цьогорічний тріумф з них найважчий, адже він довго не виходив на дистанції після травми і ніч перед стартом дуже хвилювався.
 
Що стосується жіночого забігу, то тут увесь п’єдестал зайняли представниці Рівненщини. Поза конкуренцією була Ольга Котовська – 2:35.35, що на чотири з половиною хвилини краще за результат срібної призерки Світлани Станко, яка складе компанію Ользі у Ріо. Бронза дісталася Віті Потерюк.
 
Окрім марафону, у програмі змагань відбулися старти на півмарафонській дистанції, 10 верст (10,614 км), а також дитячі забіги у трьох вікових групах. Те, що самовіддана праця організаторів (перед усім це Сергій Бочаров та Сергій Романчук) не була марною, говорить наступний факт. Після завершення змагань до майданчику, звідки велася пряма трансляція марафону, підійшов хлопчина років восьми і запитав: «А де можна зареєструватися на змагання?» Почувши, що вони вже завершилися, школяр сказав: «Я знаю, я біг. Я хочу зареєструватися на наступні!»
 
Відеозапис прямої трансляції Білоцерківського марафону-2015 можна переглянути на офіційному каналі ФЛАУ у Youtube за ЦИМ посиланням. Результати марафону – ТУТ.