Маркетинг-менеджер Conica – про співпрацю з територіальними ФЛА

235
8 жовтня у Луцьку відбулася зустріч керівництва Федерації легкої атлетики Волині з маркетинг-менеджером компанії Conica Павелом Марешом. Один із топ-менеджерів провідного швейцарського виробника легкоатлетичного спорядження завітав, аби обговорити деталі проекту побудови в області легкоатлетичних стадіонів.

 
Про проект стало відомо після підписання Меморандуму про співпрацю між федерацією легкої атлетики Волинської області та Фондом Ігоря Палиці «Новий Луцьк».
 
Кореспондент Інформаційного агентства «Волинські Новини» зустрівся з паном Марешем на стадіоні «Авангард», де той вирішив протестувати нові бігові доріжки, які постачала його компанія.
 
– Якість доріжок і їхнього укладання дуже хороша, – каже пан Мареш. – Вони зроблені відповідно до всіх норм і правил Міжнародної асоціації легкоатлетичних федерацій, тому з сертифікацією проблем не буде. Після цього на «Авангарді» можна буде проводити міжнародні змагання, клубні зустрічі, юніорські змагання, кубки збірних команд. Усе – структура покриття, технічні сектори, якість робіт – в нормі.
 
Стадіон «Олімпійський» у Києві трохи інший, там інший масштаб, там покриття Conica відповідає рівню чемпіонатів світу. Утім, дуже добре, що в Луцьку представники федерації зробили і стадіон для розминки, тому «Авангард» легко сертифікувати. А от «Олімпійський» наразі тільки на шляху до створення розминочного поля та сертифікації. Київська арена дуже гарна, але такого зручного для легкої атлетики стадіону, як у Луцьку, я у Західній Україні ще не бачив.
 
– Знаю, що тепер покриття світового рівня від вашої компанії з’явиться у районних центрах Волинської області. Як з’явилася ідея співпрацювати і на регіональному рівні?
 
– Conica вирішила співпрацювати не тільки з національними структурами, але й з територіальними федераціями в Україні. Ваша Волинська федерація легкої атлетики у цьому питанні була однією з найбільш наполегливих. Тим більше, що ви маєте тепер договір з надійним партнером – Фондом «Новий Луцьк».
 
Нам дуже приємно, що стадіони й обладнання найвищого класу скоро з’являться саме у Західній Україні, бо раніше вважалося, що всі гроші і найкращі проекти є у Києві чи на сході країни. Волинь показала, що й тут можна впроваджувати дуже серйозні проекти. Це показує і те, що ментально ваша область дуже близька до Європи, принаймні реалізація таких проектів у галузі спорту та здорового способу життя наближатиме вас до Європейського Союзу.
 
– Як влаштована легкоатлетична інфраструктура і взагалі інфраструктура здорового способу життя в Європі?
 
– Наприклад, у 2002 році Conica почала співпрацю з чеською федерацією легкої атлетики. Там почали облаштовувати спочатку великі 400-метрові стадіони, але водночас будували об’єкти із 200-метровими доріжками у невеличких містах і селищах. Зазвичай останні ставили біля шкіл. В першій половині дня доріжки й увесь стадіон експлуатується для навчання, а потім – усіма, хто хоче займатися спортом.
 
Зараз у Чехії великих, 400-метрових стадіонів 80-100, а невеличких – сотні. Зазвичай, у місті, в якому є одна велика арена, ще є дві-три невеличких. Такий тут інтерес до власного здоров’я.
 
– На Волині будівництво і реконструкцію стадіонів профінансував Фонд, тобто приватні кошти. Як це робиться у Європі?
 
– У Чехії всі об’єкти фінансуються державою, а от у Німеччині та Швейцарії – до 80% стадіонів приватними особами.
 
7 жовтня представники Федерації легкої атлетики України та Conica обговорили в Києві деталі партнерської угоди, яка буде підписана найближчим часом. Швейцарська компанія Conika має намір стати офіційним постачальником ФЛАУ з огляду на те, що найближчим часом в Україні планується реконструкція (а в деяких місцях вона вже триває) багатьох стадіонів.