Невдовзі відбудеться низка візитів керівників ЄА в Україну

300
Минулого тижня у Лозанні (Швейцарія) відбулася Конвенція Європейської легкоатлетичної асоціації. Подібні заходи – це не лише прийняття офіційних рішень, дискусії, круглі столи за участю лідерів національних федерації країн Старого світу. Це ще й велика кількість кулуарних зустрічей, під час яких приймаються угоди, часом, не менш важливі, ніж офіційні.
 
– З таких заходів за бажання можна взяти багато користі, що ми і намагалися зробити, – розповідає президент ФЛАУ Ігор Гоцул. – Представники України брали активну участь в різних дискусіях, відстоювали свою позицію, висловлювали наше бачення, спілкувалися з колегами, обмінювалися різноманітним досвідом.
 
Одне з завдань, яке ми ставили перед собою – повноцінне повернення України в європейську легкоатлетичну сім’ю, маю на увазі в першу чергу проведень в нашій країні міжнародних легкоатлетичних заходів. Ми вже давно почали вести цю роботу, про що раніш повідомляли. І тут вона була продовжена і нарешті ми отримали результати. Прийнято рішення, що в листопаді до України приїде почесний віце-президент ЄА Карел Пільний, якого добре знають українські любителі легкої атлетики – він неодноразово у нас бував, допомагав, консультував ФЛАУ з різних питань. Раніш він відповідав в ЄА за Східну Європу, і Чехія, президентом Федерації легкої атлетики якої він був, вдало подолала шлях трансформації своєї системи спорту і легкої атлетики зокрема від радянської до європейської моделі.
 
– Яка мета візиту пана Пільного?
 
– Він відвідає Конференцію ФЛАУ, яка відбудеться 21 листопада у Луцьку, огляне відреконструйований стадіон «Авангард», дасть свою професіональну оцінку щодо його готовності чи не готовності до прийому європейських змагань. Також Карел Пільний проведе майстер-клас для керівників регіональних федерацій, допоможе нам відстоювати ті ідеї, які ми відстоюємо щодо реформування українського спорту, одним з локомотивів якого є легка атлетика.
 
Також ми домовилися, що наприкінці грудня нашу країну відвідає президент Європейської Атлетики Свен-Арне Хансен. Він також раніш вже бував в Україні, але це буде його перший візит вже в якості президента ЄА. Ми плануємо низку переговорів, в тому числі, як інтенсифікувати проведення різноманітних легкоатлетичних заходів в Україні. Свен-Арне Хансен також огляне і спортивні, і неспортивні об’єкти. Ми плануємо організувати низку його зустрічей з найвищим керівництвом країни тощо. Також ми обдумуємо, щоб організувати з його участю семінар для президентів територіальних ФЛА, оскільки ми багато уваги приділяємо освітнім програмам, намагаємося людей тримати в курсі останніх подій, давати максимум корисної інформації.
 
Окрім цього вже прийнято рішення, що у квітні наступного року у Києві відбудеться засідання Комісії з комунікацій ЄА, одного з найвпливовіших органів Ради ЄА. Раніш жодного разу засідання Комітетів та Комісій Європейської легкоатлетичної асоціації в Україні не проводилися. І це також наше досягнення. Окрім цього, ми вели мову про проведення в Україні засідання Ради ЄА, продовжуємо дискусію з приводу проведення змагань. І ці візити будуть також служити з одного боку продовженням роботи у цьому напрямку, а з іншого будуть певним тестом на нашу готовність організувати подібні заходи.
Попередня статтяЮрію Андрущенку – 70!
Наступна статтяУ квітні у Луцьку відбудеться міжнародна матчева зустріч юнацьких збірних