У квітні у Луцьку відбудеться міжнародна матчева зустріч юнацьких збірних

236
Міжнародні легкоатлетичні змагання повертаються в Україну!
 
Федерація легкої атлетики вже тривалий час вела перемовини щодо повернення в Україну міжнародних змагань. Заважала цьому війна на сході країни. І ось зараз, нарешті, ситуація зрушилася з місця. У Лозанні під час Конвенції ЄА зусилля керівництва ФЛАУ принесли свої плоди.
 
– Це відповідає нашому прагненню розвивати легку атлетику, і в першу чергу серед юнацької, юніорської та молодіжної вікових категорій, – розповідає президент ФЛАУ Ігор Гоцул. – Обстановка в країні, яка трохи стабілізувалася, з одного боку, і наша наполегливість з іншого, дозволили нам повернутися до питання про проведення в Україні міжнародних матчевих зустрічей. Я хочу нагадати, що три роки тому ми почали роботу у цьому напрямку, дуже успішно її розвернули, у нас були домовленості про участь в чотирьох-п’яти матчевих зустрічах на рік. Ці домовленості зокрема дозволяли б приймати змагання в Україні і давали додаткові міжнародні старти, а значить додаткову мотивацію нашим молодим атлетам і тренерам. Нажаль, війна та окупація усі зусилля на певний час звели нанівець. Але зараз у нас з’явилася можливість повернутися до обговорення цього питання.
 
Матчеві зустрічі проводяться за умовами взаємного обміну. Ми, наприклад, беремо на себе зобов’язання провести матчеву зустріч. Скажімо, в гості до нас приїжджають три країни. Це означає, що ми приймаємо у себе представників усіх трьох країн, забезпечуємо їх проживання, харчування та, власне, організацію змагань. Але потім у наших гостей є зобов’язання запросити нас до себе на подібну матчеву зустріч. Таким чином, ми забезпечуємо для наших юних атлетів таку кількість додаткових міжнародних стартів, скількох команд-гостей ми приймали.
 
– Скільки подібних змагань на нас очікує наступного року?
 
– Щонайменше чотири, і одні з них – на території України! Наразі ми домовилися, що у лютому наступного року у Білорусі за нашою участю відбудеться традиційна матчева зустріч юніорських збірних. Потім у квітні у Луцьку відбудеться матчева зустріч юнаків, у травні для юніорів ми проведемо матчеву зустріч на Кріті (Греція), і у вересні в Туреччині ми братимемо участь в матчевій зустрічі молодіжних команд.
 
– Юнацькі збірні яких країн приїдуть до України?
 
Точно це будуть атлети з Білорусі та Туреччини. Наразі ведуться переговори ще з однією країною. Але оскільки вони ще не завершилися, я поки що не можу її називати.