У Мукачево відбувся «Кубок Карпат» зі спортивної ходьби

273
30-31 жовтня у Мукачево відбувся другий етап Кубку України та всеукраїнські змагання «Кубок Карпат» зі спортивної ходьби на 10 000 метрів. Їх ареною став стадіон СОК ДЮСШ.
 
У дні змагань повітря у місті прогрілося до +16, і чудова погода посприяла гарним результатам. Головний тренер збірної України з видів витривалості Юрій Андрущенко перш за все відзначив молодші вікові групи. Так, серед 15-річних U-15 на дистанції 3000 м найкращими стали Олексій Соловій з Івано-Франківська (13.49,1) та Ігор Поляк з Київщини (14.01,1), які, за словами Юрія Миколайовича, останнім часом дуже зросли в техніці.
 
Саме перевірити технічну готовність вітчизняних скороходів ставили собі на меті керманичі збірної. Адже, на стадіоні це набагато зручніше, ніж на трасі – усі постійно перед очима. На головній дистанції (10000 м) найкращими стали представник Житомирщини Олександр Венгловський (на фото) – 41.23,9, та Валентина Мирончук з Волині – 46.33,5, яка, між іншим, виступає ще в молодіжній віковій групі. Щоправда, лідери національної збірної ці змагання пропускали – відновлюються після напруженого сезону та готуються вже до весни. Зокрема, Людмила Оляновська та Ігор Главан за індивідуальним графіком готуються до травневого командного чемпіонату світу. Проте, велика ймовірність, що ми їх побачимо вже 19 грудня у Сумах на фінальному етапі Кубку України (змаганнях на призи Олімпійського чемпіона Володимира Голубничого). У лідерів якраз добіжуть кінця грудневі збори і вони можуть приїхати на ті змагання перевірити себе на коротких дистанціях.
 
Також Юрій Андрущенко відзначив увагу до змагань з боку місцевої влади. Зокрема, на урочисте відкриття завітали міський голова Мукачево Золтан Лендєл, начальник Управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Віталій Ерфан, начальник відділу молоді та спорту Мукачівського міськвиконкому Володимир Уліганець.
 
Організація змагань, гостинність, погода – все було чудово. І лише стан доріжки стадіону СОК ДЮСШ трошки зіпсував враження. В деяких місцях вона на стільки пошкоджена, що скороходам доводилося обходити такі ділянки по сусіднім доріжкам. Але, як нас запевнив оргделегат змагань та старший тренер збірної Закарпатської області з легкої атлетики Геннадій Будкевич, місцевий осередок планує найближчим часом звернутися до влади міста з проханням виділити кошти на нове покриття. Адже Мукачево – ідеальне місце для тренувань пізньої осені та ранньої весни. Зараз, коли на більшій території України заморозки – там +16. На території стадіону є гуртожиток, 50-метровий басейн, метальний сектор, поруч – парк та ліс. Одним словом, практично усі умови для того, щоб до міста приїжджали спортсмени і під час зборів поповнювали його бюджет.