Луцьк готується до чемпіонату України з кросу

261
3-го листопада у Луцьку пройшов чемпіонат Волинської області з кросу. Ці змагання були генеральною репетицією для організаторів. Адже зовсім скоро, 13-14 листопада, столиця Волині вперше прийматиме національну першість з цієї легкоатлетичної дисципліни.
 
Обласні змагання провели на новоствореній біговій доріжці, яку облаштували в парку імені 900-річчя міста Луцька. Як розповів голова комітету по фізичній культурі та спорту Луцької міської ради Юрій Волинець, було три пропозиції, де облаштувати доріжку для кросу: в парку на Потебні, над заплавою річки Стир біля мосту на вулиці Ковельська і нинішній варіант.
 
«Обрали цю територію, бо хороший природний ландшафт, є схили, підйоми. Окрім того, хочемо це зробити такою собі стежиною здоров’я, на якій будемо проводити різні змагання спортивно-оздоровчого характеру. Тут повирізали хащі, закрили колектори, люки, засипали їх піском, також прибрали мокрі ділянки і ями – їх теж піском засипали.

Такі змагання у Луцьку вперше. Раніше ми не проводили їх, бо не було де, адже база з легкої атлетики у нас була дуже слабкою, а ті місця з асфальтним покриттям спричиняли травмування, тому й не ризикували здоров’ям дітей», – коментує Юрій Волинець.

Помірятися силою на обласні змагання приїхали понад 100 учасників, а це 9 команд. Очільник Федерації легкої атлетики Волинської області Володимир Рудюк розповідає, що облаштувати комунальникам бігову доріжку довелося тому, що Федерація легкої атлетики України внесла у календар змагань у 2015-му році Луцьк, як місце проведення чемпіонату України.

«Ця траса виникла після того, як Волині доручили провести національні змагання із легкоатлетичного кросу. Тому, аби випробувати цю трасу, яка прийматиме гостей з усієї країни, ми тут і проводимо обласні змагання. Заразом визначимо кращих бігунів, які представлятимуть честь Волині», – розповідає Володимир Рудюк.

 
 
Також пан Рудюк додав, що цього року на Волині відбувся стрибок у житті спорту – ефективний розвиток інфраструктури, якого не було за усі роки незалежності України.

«У Луцьку потрібно робити більше загальнодоступних спортивних об’єктів. Перші кроки вже зробили – це центральний стадіон «Авангард», який для всіх відкритий. Інше питання, те, що у нас немає стежок здоров’я, бігових чи велотрас у парках та скверах, у нас такі доріжки, що й для ходьби непридатні, хащі кругом. Ми бачимо, як за кордоном розвинена спортивна інфраструктура й люди масово тренуються.

Втім, завдяки нашим партнерам – Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» – сьогодні до легкої атлетики на Волині прикута увага з Києва, нам довіряють. Як наслідок, 21-22 листопада у нас відбудеться Конференція та Виконком ФЛАУ за участю віце-президента Європейської Асоціації з легкої атлетики. Ми бачимо, що спортивна інфраструктура розвивається не лише в обласному центрі, а й в регіонах. Для прикладу вже збудували сучасні бігові доріжки в Камені-Каширському,Любешові, Маневичах і їх з’являтиметься ще більше уже в наступному році», – додав головний легкоатлет краю.

За результатами обласних змагань були визначені не лише переможці, але й ті атлети, які будуть представляти регіон 13-14 листопада на чемпіонаті України на цій же трасі. Той, у свою чергу, буде відбірковим на грудневий чемпіонат Європи з кросу.

 
За матеріалами «Волинських Новин»
Попередня статтяЕксперимент
Наступна статтяОбираємо найкращих легкоатлета та легкоатлетку України жовтня-2015!