Насичений день чеського гостя

186
Цими днями Луцьк перетворився на центр української легкої атлетики. Упродовж двох днів – 20 та 21 листопада – тут відбуваються важливі для нашого виду спорту події.
 
До столиці Волині для участі у Виконкомі ФЛАУ, Конференції ФЛАУ та практичних семінарів з’їхалися представники усіх територіальних Федерацій країни. Окрім українських лідерів легкоатлетичного руху, в цих заходах на запрошення ФЛАУ бере участь і високий гість – почесний віце-президент Європейської легкоатлетичної асоціації Карел Пильний.
 
П’ятницю у Луцьку пан Пильний, який тривалий час очолював Федерацію легкої атлетики спочатку Чехословаччини, а потім Чехії, розпочав з відвідування відреконструйованого стадіону «Авангард» і побаченим залишився задоволеним.
 
– Це те, що вам потрібно для розвитку легкої атлетики в регіоні – невеликий, охайний і з належною сучасною інфраструктурою стадіон. Можна мати гарне місто, бажання популяризувати легку атлетику, але без належної бази нічого не зробиш, – прокоментував гість Луцька свій візит на «Авангард».
 
На головній спортивній арені Волині він побував разом із президентом Федерації легкої атлетики Волинської області Володимиром Рудюком та головою правління Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк», який в межах Меморандуму про співпрацю допомагає легкоатлетам області, Олександром Товстенюком. Після своєрідної інспекції «Авангарду» пан Пильний зустрівся із журналістами: «Мені дуже подобається, що ви тут робите. Те, що ви тут збудували… Я не чекав такого красивого комплексу і стадіону. У вас не тільки можна проводити чемпіонат України, а й чемпіонат Європи серед юніорів», – зауважив Карел Пильний.
 
 
Свого часу, після розпаду Радянського Союзу, в Чехії активно довелося шукати можливості для розбудови легкоатлетичної інфраструктури. Сьогодні в цій країні більше 100 стадіонів мають сучасні якісні доріжки для тренувань. Хоча ще 25 років тому таких арен було лише 8. На думку Пильного, легка атлетика – це не просто спорт, а насамперед здоров’я народу, особливо молодого покоління. І цим у всьому світі переймається місцева влада.
 
– Ви у Луцьку перестрибнули одну сходинку. Нормальна світова практика, коли за спортивну місцеву базу дбає місто. Адже, в першу чергу, це належить місту, а не державі. Держава ж дбає про спортивну репрезентацію, наприклад, головний олімпійський стадіон країни. А ось база для тренування спортсменів, для підтримки дитячого спорту – сфера роботи міської влади. Тепер ми підходимо до того, що останні роки створюються інші можливості для фінансування спорту: за ініціативи людей, організацій, які мають можливості й певні ідеї.
 
 
Потім Карел Пильний відправився на зустріч з представниками легкоатлетичних територіальних ФЛА країни. Його лекція «Змагання. Гроші. Цінність» носила як пізнавальний, так і навчальний характер. Чеський гість розповів, як легка атлетика в Чехії у ХІХ-першій половині ХХ століття існувала, причому досить успішно, виключно на любительському рівні. Як потім, разом з європейською легкою атлетикою, почала комерціалізовуватися. Як існувала після встановлення у країні комуністичного режиму, і як потім знову переходила на «капіталістичні» рейки. Велику увагу пан Пильний приділив і своїм спостереженням, базованим на багаторічному досвіді перебування на керівних посадах у Європейській Атлетиці, – в якому напрямку Королева спорту має рухатися далі, які шпаринки займати, щоб збільшувати і надалі свою популярність. Це, наприклад, проведення змагань серед змішаних естафет (з чоловіками та жінками в одній команді), розширення національного та міжнародного календарю за рахунок «захоплення» осінніх місяців.
 
 
А згодом пан Пильний вже сам перетворився на слухача. Перед присутніми спочатку виступив президент Федерації легкої атлетики Волині Володимир Рудюк – поділився з колегами досвідом розбудови нашого виду спорту у своєму регіоні та амбіційними планами на найближче майбутнє. Виконавчий директор Фонду Ігоря Палиці «Новий Луцьк» Орест Маховський розповів, як його організація планує надалі займатися розвитком в регіоні легкої атлетики зокрема та спорту взагалі. Збудувати легкоатлетичні стадіони у кожному районному центрі області – це далеко не межа планів Фонду.
 
 
Також легкоатлетичному активу країни цікаво було послухати розповідь партнера ФЛАУ, директора юридичної компанії «Грищенко, Пронін та партнери» Євгена Проніна про ті заходи, які приймаються, щоб запобігти порушенню прав української федерації на окупованих територіях Луганщини, Донеччини та Криму: неправомірним виступам атлетів у змаганнях, участі команд невизнаних республік та Криму в спортивних заходах за кордоном, тощо. Також пан Пронін поділився проведеним аналізом Статутів територіальних ФЛА та пообіцяв допомогти удосконалити їх.
 
 
Ну а на завершення першого дня роботи у Луцьку усі присутні взяли участь в роботі у групах за трьома напрямками: «Положення про членство у ФЛАУ», «Масові пробіги» та «Дитяча легка атлетика».
Попередня статтяВіктор Лис – новий президент ФЛА Донецької області
Наступна статтяРада та Виконком ФЛАУ працюватимуть по-новому