Рішення Виконкому ФЛАУ, який відбувся в Луцьку 20 листопада 2015 року

201
20 листопада в Луцьку відбулося засідання Виконкому Федерації легкої атлетики України, під час якого були прийняті наступні рішення.
 
За результатами розгляду питань щодо порушення антидопінгового законодавства Виконком ФЛАУ ухвалив рішення:
  • дискваліфікувати Тетяну Шмирко на чотири роки відповідно до п. 32.2 (b) та п. 40.6 Правил ІААФ та відсторонити від участі у спортивних змаганнях, починаючи з 30.09.2015 року по 29.09.2019 року. Анулювати всі результати спортсменки, показані на змаганнях в період з 26.08.2011 року по 30.09.2015 року;
  • дискваліфікувати Олександра Шелеста на чотири роки відповідно до п. 40.2 Правил ІААФ та відсторонити від участі у спортивних змаганнях, починаючи з 13.07.2015 року по 12.07.2019 року. Анулювати всі результати спортсмена, встановлені на змаганнях в період з 08.06.2015 року по 13.07.2015 року.

 

Присутні заслухали звіт члену Виконкому Олександра Величка про стан підготовки легкоатлетів України до Олімпійських ігор-2016 за результатами наради Президента ФЛАУ, членів Виконкому ФЛАУ та тренерського штабу. Пан Величко повідомив, що наразі складено список з 77-и кандидатів на участь в Олімпійських іграх-2016. Це стільки ж, скільки було перед Лондоном-2012. В Ріо-2016 планується участь українських легкоатлетів в 34 дисциплінах та здобуття ними від трьох (за умови, що дві з них – золоті) до восьми нагород. Наразі олімпійські нормативи виконало 48 українських легкоатлетів. Також було вказано на деякі помилки в роботі при підготовці до Олімпійських ігор-2016 і на шляхи їх виправлення.
 
Члени Виконкому ФЛАУ затвердили кількісні склади офіційних делегацій національної збірної України з легкої атлетики:
  • на Кубок Європи з метань, який відбудеться 12-13 березня 2016 року у м. Арад (Румунія) – 24 особи: 16 спортсменів (по одному в кожній дисципліні – ядро, диск, молот, спис – у чотирьох категоріях: чоловіки, жінки, чоловіки-молодь, жінки-молодь) та 8 офіційних осіб;
  • на чемпіонат світу з легкої атлетики в приміщенні, який відбудеться 17-20 березня 2016 року в м. Портленд (США) – 25 осіб: 18 спортсменів та 7 офіційних осіб.

 

Було затверджено персональний склад офіційної делегації національної збірної команди України для участі у XXII SPAR чемпіонаті Європи з легкої атлетики з кросу 13 грудня 2015 року у м. Єр (Франція).
 
Члени Виконкому ФЛАУ ознайомилися та обговорили проект критеріїв та умов відбору до складу національних збірних команд України для участі в офіційних міжнародних змаганнях 2016 року з легкої атлетики. Після тривалих дискусій було прийняте рішення допрацювати проект та виставити на офіційний сайт ФЛАУ для обговорення.
 
Присутні заслухали доповідь члена Комісії атлетів Назара Коваленка про результати анкетування атлетів щодо умов проведення навчально-тренувальних зборів у жовтні місяці поточного року. Учасники засідання обговорили, які позиції (харчування, умови відновлення спортсменів, умови проживання, тощо) на яких базах слід покращити. Також відзначили приємний факт, що під час усіх навчально-тренувальних зборах психологічний стан в команді отримав найвищу оцінку від атлетів.
 
З урахуванням заяв атлетів та за погодженням з територіальними ФЛА Виконком ФЛАУ надав дозвіл на зміну територіального представництва з 01 січня 2016 року Наталії Лупу з ФЛА Чернівецької області на ФЛА Житомирської області, а Данилу Даниленку, Олені Вегнер та Олегу Вегнер – з ФЛА Донецької області на ФЛА Волинської області.
 
Виконком ФЛАУ розглянув відповідні звернення та вирішив: враховуючи обставини, що склалися, висунути Смелика Сергія Володимировича на здобуття стипендії Президента України для видатних спортсменів та тренерів України з олімпійських видів спорту (як виключення) за зайняте 3 місце на Чемпіонаті Європи 2014 року та порушити відповідне клопотання перед Міністерством молоді та спорту; порушити клопотання перед Міністерством молоді та спорту та внести кандидатуру Філіпової Валентини Іванівни на присвоєння спортивного звання «Заслужений тренер України».