Свейн Арне Хансен: «Україна цікава Європейській Атлетиці»

235
Завершився візит до Києва президента Європейської Атлетики Свейна Арне Хансена.
 
Субота для пана Хансена розпочалася з семінару, який він провів для керівників територіальних ФЛА. Норвезький гість, який обійняв посаду керівника легкої атлетики Старого світу у квітні цього року, розповів присутнім про зміни, які очікують на Королеву спорту у Європі у найближчому майбутньому, за рахунок чого він планує розвивати її популярність, масовість та робити наш вид спорту біль успішним та комерційно привабливим. Зокрема, пан Хансен сказав, що його чи найголовніша мета – максимально наблизити легку атлетику до пересічних громадян. Зробити це можна перш за все за допомогою масових змагань: пробігів, марафонів тощо. Подібні заходи важливі не лише с точки зору популяризації легкої атлетики, але й з точки зору прибутків. Стартові внески, зібрані на цих бігових змаганнях, допомагають існувати та розвиватися багатьом клубам Європи.
 
Також президент ЕА розповів, що в планах його організації – проводити окремі бігові старти для європейських атлетів. Оскільки конкурувати з африканськими стаєрами їм практично не можливо, подібний крок має стати певним стимулом для представників Старого світу, вони отримають шанс перемагати, а значить – збільшиться їхня мотивація. Окрім цього, за словами Свейна Арне Хансена, позиція ЕА щодо зміни атлетами спортивного громадянства досить жорстка: в Європейській Атлетиці проти подібних «трансферів», а тому ЕА докладає зусиль, аби зміна паспорту виключала можливість переходу атлета від однієї національної федерації до іншої.
 
 
На прикладі Норвегії, національну федерацію якої пан Хансен раніш очолював, він розповів, що спорт не фінансується у цій країні з держбюджету взагалі. Там навіть не має профільного міністерства. Натомість, 64% доходів від державних лотерей йдуть на підтримку спорту. Це дозволяє мінімізувати залежність фінансування спорту, наприклад, від фінансової кризи, у випадку настання якої чи не в першу чергу починають економити саме на спортивній сфері.
 
Також очільник ЕА розповів про принципи функціонування в Європі дитячих та студентських клубів. А також, що хвилювало усіх присутніх, запевнив, що як тільки но ситуація в нашій країні нормалізується, в Україну повернуться престижні міжнародні змагання. Адже, наголосив пан Хансен, Україна має сильних атлетів, користується авторитетом у світі легкої атлетики, має чудові стадіони, на кшталт НСК «Олімпійський», на якому відбувався семінар, а тому дуже цікава Європі.
 
Керівники територіальних ФЛА у цей день ознайомилися з досвідом і порадами не лише норвезького гостя. Як існувати і розвиватися в умовах недостатнього бюджетного фінансування, як самим заробляти – своїми напрацюваннями щодо переходу на європейські рейки управління спортивними інституціями різного рівня з присутніми поділилися президент Федерації плавання України Дмитро Качуровський та директор комунального позашкільного навчального закладу “Дитячо-юнацький центр “Штурм” (м. Дніпропетровськ) Ірина Герліванова.
 
 
А Свейн Арне Хансен після семінару на запрошення Федерації легкої атлетики Києва вирушив оглядати головні легкоатлетичні об’єкти столиці. У компанії президента ФЛА Києва Віктора Грінюка, віце-президента Олександра Гринця та генерального секретаря Юрія Кострицького він відвідав стадіон «Піонер», реконструкція якого вже практично завершилася, а також манеж КМШВСМ на Березняках.
 
На «Піонері» норвезького гостя особливо вразило розташування арени (поруч – близько 20 загальноосвітніх шкіл), той факт, що приходити займатися на її бігових доріжках з сучасним покриттям Conicaможуть вільно усі охочі, також він відзначив яскравий колір трибун, який налаштовує на позитив. Керівники київської ФЛА заявили президенту ЕА про своє бажання створити на базі «Піонеру» Європейський центр розвитку дитячої легкої атлетики і обговорили щодо цього процедурні питання.
 
 
Не менше був вражений високий гість і від відвідування легкоатлетичного манежу на Березняках. Тут йому перш за все вподобалася кількість людей, які займалися на арені. Це були як діти, а усі вони заняття у школі відвідують безкоштовно, так і професіональні атлети – у цей час там тренувалися, зокрема, спринтер Сергій Смелик та бар’єрист Сергій Копанайко. І хоча в манежі, як то кажуть, яблуку не було де впасти, Свейну Арне Хансену загубитися у цій масі не вдалося – бажаючих сфотографуватися з очільником Європейської Атлетики вистачало.