Волинські скороходи взимку закладають «базу»

211
Нетипова тепла груднева погода і «швидкі» нові доріжки «Авангарду» – ці чинники сприяють зимовій підготовці волинських легкоатлетів до стартів 2016 року. Цими днями на головній спортивній арені області тривають тренування із спортивної ходьби.
 
– На початку березня в Івано-Франківську відбудеться чемпіонат України, на якому визначиться склад національних збірних, що змагатимуться на командному чемпіонаті світу, – розповідає ІА «Волинські новини» заслужений тренер України Володимир Яловик, – Тому саме час якісно готуватися до цих змагань. А оскільки погода сприяє, а технічна база в нас тепер чудова, то є шанс репрезентувати Волинь на чемпіонаті світу. Він, до слова, може відбутися в України, Еквадорі, Мексиці або Італії. Місце проведення стане відомим найближчим часом. На цих змаганнях відбуватиметься відбір ходунів на літню Олімпіаду.
 
Серед спортсменів, які щодня «намотують» кола на «Авангарді» – Іван Банзерук та Валентина Мирончук. Минулий рік видався для них насиченим та вдалим. 25-річний Іван Банзерук на Кубку Європи зі спортивної ходьби посів 4 особисте місце та 3 командне у складі збірної України, разом із збірною країни виграв Універсіаду і посів 15-місце на чемпіонаті світу в Пекіні.
 
– Ми нарешті маємо де тренуватися, дякуємо за це Фонду Ігоря Палиці. – розповідає Іван, – І доріжки маємо, і погоду, як у Криму.
 
21-річна Валентина Мирончук стала чемпіонкою України в Івано-Франківську, виступала на чемпіонаті Європи серед молоді.
 
– Грудень, січень і лютий – у ці місяці ми закладаємо «базу» своєї форми, бо в березні матимемо серйозні змагання, – розповідає Валентина. – раніше в цей час ми ходили в парку. Але там є свої мінуси – нерівна доріжка і це заважало під час швидкісної роботи.