У Сумах нагородили найкращих легкоатлетів області

217
15 січня під час урочистого параду Відкритого чемпіонату Сумської області з легкої атлетики у приміщенні Федерація легкої атлетики Сумської області підвела підсумки 2015 року і  нагородила кращих легкоатлетів Сумщини.
 
·         Кращою легкоатлеткою року серед дівчат (U18) стала вихованка СДЮСШОР В.Голубничого з легкої атлетики та родини тренерів Кривохижів Ксенія Бєлова, представниця спортивної ходьби. Ксенія в минулому році 4 рази підіймалася на найвищу сходинку п’єдесталу пошани на юнацьких та юніорських чемпіонатах України.
·         Серед юнаків (U18) кращим легкоатлетом 2015 року став вихованець Обласної ДЮСШ та тренера Бондаренка Євгена Михайловича Ярослав Демченко. Ярослав змагається на 400-метрівці з бар’єрами та в гладкому бігові на 400 м. В минулому році він тричі перемагав на юнацьких чемпіонатах України.
·         Серед юніорок (U20) кращою легкоатлеткою 2015 року стала вихованка Обласної ДЮСШ із м.Білопілля та тренера Бєлікова Володимира Павловича Анна Дунаєвська. Анна спеціалізується в метанні диска та штовханні ядра, минулого року виконала норматив КМСУ, 4 рази виборювала «срібло» на юніорських та молодіжних чемпіонатах України і приймала участь в чемпіонаті Європи серед юніорів у Швеції.
·         Серед юніорів (U20) кращим легкоатлетом 2015 року став вихованець Обласної ДЮСШ та тренера Білодіда Олега Федоровича Михайло Тютюнников. Михайло в минулому році допоміг обласній чоловічий команді 4х400м вибороти золоті нагороди Командного чемпіонату України, перемагав в особистому заліку на чемпіонаті України серед юніорів, і разом з партнерами по команді двічі ставав переможцем юніорського чемпіонату України в естафеті 4х400м, а також приймав участь в чемпіонаті Європи серед юніорів у Швеції.
·         В категорії «жінки молодь» (U23) кращою легкоатлеткою 2015 року стала вихованка СДЮСШОР В.Голубничого та родини тренерів Сердюченків, спеціалістка з бар’єрного спринту, Майстер спорту України Оксана Шкурат. Минулий рік видався для Оксани вкрай важким, почала ніби вдало взимку – «бронза» на Командному та основному чемпіонатах України серед дорослих і встановлення нового рекорду області з бігу на 60 м з/б – 8,33, а от впродовж весняної і літньої частини сезону була змушена боротися із пошкодженням, яке тривалий час не давало можливості набрати оптимальну форму. Але на головному чемпіонаті України все ж таки спромоглася наблизитись до своїх найкращих показників і здобути, знову ж таки, бронзову нагороду. Ну і тримаємо в пам’яті ІІ місце чемпіонату України в естафеті 4х100м серед жінок, де сумсткі дівчата спромоглися піднести сюрприз не лише для тренерів, а, мабуть, і самі для себе.
·         В категорії «чоловіки молодь» (U23) кращим легкоатлетом 2015 року став вихованець СДЮСШОР В.Голубничого, який нині захищає кольори Сумської обласної ШВСМ, спортсмен, який тренується у родини тренерів Гудимів, Майстер спорту України Володимир Супрун. У 2015 році Володимир здійснив справжній прорив, на який від нього вже певний час чекали і особисті тренери, і тренери збірної України – 10,40 з бігу на 100 м та 21,13 на 200-метрівці, бронзові нагороди в цих дисциплінах на головному чемпіонаті України в умовах вкрай високої конкуренції серед чоловіків в боротьбі за право представляти Україну у складі естафетної команди 4х100 м на чемпіонаті світу у Пекіні, куди Володимир все ж таки відібрався і достойно виступив. А ще не забуваємо про виступ на Чемпіонаті Європи серед молоді у Естонії, де він посів 11 місце з бігу на 200м.
·         Серед жінок кращою легкоатлеткою 2015 року стала вихованка СДЮСШОР В.Голубничого, яка нині захищає кольори Донецької обласної ШВМС та Сумської області за правилом консолідованого заліку, спортсменка, яка вже давно гучно заявила про себе на Європейських та світових легкоатлетичних аренах, Майстер спорту України міжнародного класу Вікторія Кащеєва-П’ятаченко. 2015 рік залишив по собі, мабуть, подвійні враження для Вікторії. З одного боку – перемога на Командному чемпіонаті Європи в естафеті 4х100м з новим рекордом чемпіонатів, з іншого – прикра травма у червні, яка перекреслила весь подальший спортивний сезон і не дозволила прийняти участь в чемпіонаті світу. Хоча, із позитивних моментів ще відмічаємо виконання Вікторією олімпійського нормативу з бігу на 200м – 23,09.
·         Кращим легкоатлетом 2015 року серед чоловіків і водночас кращим легкоатлетом 2015 року в абсолютному заліку (серед усіх атлетів) другий рік поспіль став вихованець Обласної ДЮСШ, який нині виступає за Сумську обласну ШВСМ, Майстер спорту України міжнародного класу Віталій Корж. Віталій цього року перемагав на всіх національних змаганнях: Всеукраїнська універсіада – біг на 200м, Командний чемпіонат України – перемога на 100-метрівці, головний літній Чемпіонат України – переможний дубль на 100 м та 200 м. Безумовно, відмічаємо участь Віталія в Командному чемпіонаті Європи (5 місце в естафеті 4х100 м та 5-те місце в особистому бігові на 100 м), на Чемпіонаті світу (11 місце в естафеті).
·         В номінації «подія року» переможцем визнано вихованця СДЮСШОР В.Голубничого, який нині захищає кольори Сумської обласної ШВСМ, спортсмена, який тренується у родини тренерів Гудимів, Майстра спорту України міжнародного класу Віталія Бутрима – за встановлення рекорду України з бігу на 400 м – 45,01. Цей рекордний результат Віталій показав у м. Алмати (Казахстан). Попередній рекорд тримався майже 20 років (з вересня 1995 року). Окрім рекордного здобутку, для Віталія минулий сезон теж був вдалим: влітку він переміг на всіх головних національних змаганнях. Посів 5-те та 6-те місця на Командному чемпіонаті Європи. Виступав в особистому виді на чемпіонаті світу і на всіх головних стартах вибігав із 46 секунд. А найголовніше, що результат 45,01 є перевищенням Олімпійського нормативу.
·         В номінації «тренер року» переможцем визнано тренера Сумської обласної ШВСМ та СДЮСШОР В.Голубничого, Заслуженого тренера України Гудима Миколу Павловича – за підготовку рекордсмена України з бігу на 400 м, Бутрима Віталія.
 
За інформацією Сумської ФЛА
Попередня статтяУ Києві вшанували пам`ять Миколи Батруха
Наступна статтяОксана Окунєва та Дмитро Яковенко виграли Меморіал Олексія Дем`янюка (оновлено)