Наталія Лупу: «Спочатку думала, що зима взагалі не піде, але зараз все чудово!»

291
Перший старт в сезоні провела чемпіонка Європи з бігу на 800 метрів у приміщенні Наталія Лупу. На Кубку КМШВСМ вона була найкращою на 400-метрівці з результатом 54,75.
 
– Наталію, чому розпочати олімпійський рік вирішили з дистанції 400 метрів, а не зі своїх коронних 800?
 
– Я завжди починаю сезон з 400-метрівки. Це певним чином, як тренування. На цій дистанції вища швидкість, і потім 800 метрів буде бігти легше. На 800-метрівці першу половину дистанції завжди треба починати достатньо швидко. І після того, як пробігаєш 400 м в змагальному режимі, набагато легше даються 800, тому що здається, що повільно.
 
– Цей старт для вас – початок повноцінного зимового сезону, чи все-таки дивитеся більше на літо?
 
– Так наперед не варто заглядувати. Є мета – поїхати на Олімпійські ігри. Але спочатку треба сьогодні, зараз пробігти, показати результат, подивитися наслідки тренувань. Краще казати, що це все-таки початок зимового сезону. Тому що літній буде влітку, на повітрі, там зовсім інші результати, зовсім інший біг, зовсім інші відчуття.
 
– Зараз як себе відчуваєте?
 
– Більше йде підготовка, зараз на об’ємах знаходжуся. Минулий змагальний рік був для мене достатньо насиченим та довгим, бігала ще у жовтні на Всесвітніх іграх військовослужбовців. Лише в середині листопада почала знову тренуватися. Тому на зиму ми акцент робимо, але не великий. Просто повністю зимовий сезон пропускати не можна, тому що потім буде дуже важко увійти в літо. Взимку я буду виступати, буду пробувати. Якщо все піде добре – буду виїжджати на якісь міжнародні старти, якщо взагалі все піде чудово і виконаю норматив на чемпіонат світу, а він достатньо високий і важкий (2.02,50), то поїду і в Портленд. Але це як піде. За мету не ставимо.
 
– Підготовка до зимового сезону як пройшла?
 
– Спочатку, перші три тижні тренувань, були не дуже. Ми були на зборі в Португалії, і мені там було на стільки важко, що я думала, що зима взагалі «не піде». Тому що я просто не могла нічого робити, якась розслаблена була, тренування просто не йшли. Але зараз, на даний момент, тьху-тьху-тьху, все відмінно!