Рекорд Аліни Шух та інші результати світового рівня у Запоріжжі

286
Перший день командного чемпіонату України з легкої атлетики у приміщенні ознаменувався юніорським рекордом України, найкращим результатом сезону у світі та виконанням двома атлетками нормативів на чемпіонат світу-2016.
 
Головною подією першого дня командного чемпіонату України, який триває у Запоріжжі у гостинному манежі «Запоріжсталь», став юніорський рекорд України. Його у п’ятиборстві встановила 16-річна броварчанка Аліна Шух. У цій дисципліні поза конкуренцією була досвідчена Анастасія Мохнюк. З кожним видом вона нарощувала перевагу над суперницями і перед заключною дисципліною, 800-метрівкою, ні у кого не викликало сумнівів, що саме вона виграє змагання. Проте, інтрига все-таки зберігалася, і полягала вона ось в чому. Аліна Шух, яка практично увесь час йшла другою за Мохнюк, якщо пробігала 800 метрів за 2 хвилини 20 секунд, била юніорський рекорд України. Він до цього дня складав 4294 очки, і його ще у 2000-му році встановила майбутня олімпійська чемпіонка Наталія Добринська.
 
Тренер та мати Аліни, Майя Шух, радила доньці під час забігу триматися Анастасії Мохнюк. Аліна перевиконала це завдання. На фініші вона випередила Мохнюк на шість сотих секунди, показавши при цьому необхідний для рекорду час – 2.16,63. Нове юніорське вище досягнення України тепер складає 4354 очки.
 
Результат переможниці змагань, Анастасії Мохнюк, також заслуговує на увагу. 4745 очок – це найкращий результат сезону у світі, який залишає Анастасії гарні шанси на участь в чемпіонаті світу у приміщенні, що у березня прийматиме Портленд (США).
 
Результати світового рівня показали дві найкращі учасниці фінального забігу на 60 метрів. Олеся Повх та Наталія Погребняк цієї зими вже «вибігали» з портлендського нормативу. Проте, робили це на локальних, обласних змаганнях. Тепер же підтвердили свої високі результати на національному рівні. Погребняк виграла командний чемпіонат України з часом 7,18 секунди, Повх стала другою – 7,23, тоді як норматив на чемпіонат світу у приміщенні – 7,32.
 
Серед інших видів програми відзначимо цікаве суперництво чоловіків у стрибках у довжину, в яке втрутився багатоборець, срібний призер чемпіонату світу-2012 Олексій Касьянов. Олексій поки що відпрацьовує окремі види, довжина – один з них. І у рідному Запоріжжі він довго лідирував, аж поки у п’ятій фінальній спробі його не обігнав колишній стрибун у висоту з Бердичіва Владислав Мазур. У підсумку – 7 метрів 69 сантиметрів проти 7.67 на користь Владислава.
 
З повними результатами змагань ви можете ознайомитися за ЦИМ посиланням.
Попередня статтяОлексій Касьянов: «Прагну потрапити на чемпіонат світу у приміщенні»
Наступна статтяАліна Шух: «Виступати з дорослими набагато цікавіше, ніж з однолітками»