Олександр Лисенко: «Буду намагатися, щоб у Портленді прозвучав гімн України»

303
В усьому світі розповсюджена, та й в Україні впроваджується практика, коли до програми великих стартів включаються, як показові, змагання ветеранів та паралімпійців – з метою популяризації цих напрямків спорту.
 
Були представлені такі забіги минулого тижня на чемпіонаті Києва у приміщенні, будуть вони й на чемпіонаті світу, який 17-20 березня прийматиме Портленд (США). І чи не вперше на змаганнях такого рівня виступить український ветеран. Олександр Лисенко братиме участь у змаганнях серед атлетів, старших 60 років, на дистанції 800 метрів. На чемпіонаті Києва Олександр, якому минулого року виповнилося якраз 60, виступав на 800-метрівці разом з набагато молодшими за себе учасниками і показав час 2 хвилини 21,84 секунди.
 
– На скільки розумію, наразі усі ваші думки – про підготовку до чемпіонату світу в Портленді?
 
– Однозначно! Все йде за планом, потихеньку входим у гарну форму. Не встиг ще відпочити після того, як тричі виграв Європейські ігри ветеранів у жовтні. Не було базового циклу, тому доводиться в змішаному режимі вести підготовку. Ну нічого, на сьогодні поки що у мене найкращий час у світі в закритих приміщеннях. Будемо старатися виграти, щоб у Портленді прозвучав гімн України.
 
– Чув, ви там збираєтеся не лише золоту нагороду здобути, але й світовий рекорд у своїй віковій групі побити.
 
– Він дуже високий, але надія є. Ще більше місяця залишається, час гарно підготуватися є. Буду старатися.
 
– У порівнянні з підготовкою до ветеранських чемпіонатів світу та Європи, зараз щось змінювали?
 
– Ні, все як завжди. Просто доведеться більше волі та зусиль прикласти. 800 метрів – доволі підступна дистанція. Я в Ліоні на ветеранському чемпіонаті світу-2015 програв тактично, повторив помилку Євгена Аржанова – на 250 метрів раніш «фінішував», а потрібно було… Виграв би… Ну нічого, зате потім на «Європі» взяв своє. Думаю, в США буде все добре.
Попередня статтяАліна Фьодорова: «Початком сезону задоволена»
Наступна статтяАнна Рижикова: «Мотивації вистачить ще на два життя»