Ігор Гоцул: «Наступний етап співробітництва з «Запоріжсталлю» – проведення у місті серйозних міжнародних змагань»

246
8-9 лютого президент ФЛАУ Ігор Гоцул відвідав з робочим візитом Запоріжжя. Окрім справ за міністерською лінією, він традиційно приділив увагу і легкоатлетичному напрямку своєї діяльності. Зокрема, відвідав манеж «Запоріжсталі» та зустрівся з легкоатлетичною спільнотою регіону.
 
– Декілька років тому ми підписали Меморандум про співробітництво з «Запоріжсталлю» і наразі підвели його проміжні підсумки, – розповідає Ігор Гоцул. – Обидві сторони під час зустрічі з задоволенням констатували те, що цей Меморандум практично виконано. І ми, і керівництво «Запоріжсталі» зробили дуже багато, і в результаті у нас є відреконструйований манеж, в якому на високому рівні і в гарній атмосфері проходить велика кількість легкоатлетичних заходів. І, власне, у нас є привід бути задоволеними і пишатися тим, що ми зробили. Зрозуміло, що ми не маємо намірів зупинятися на цьому. Друга частина нашої розмови стосувалася планів на майбутнє. Зараз вже йде підготовка наших спільних пропозицій його бачення, і ми маємо наміри найближчим часом підписати новий документ, в якому будуть відображені нові виклики та завдання. Один з них – це реалізація того, про що ми давно розмовляли, але через об’єктивні обставини в країні не могли реалізувати. Маю на увазі проведення в Запоріжжі серйозних міжнародних змагань. Зараз ми – Федерація легкої атлетики України та ПАТ «Запоріжсталь» – твердо заявили про своє бажання це робити. Виказали свою готовність підтримати такий проект Мінмолодьспорту, влада міста та області. І зараз ми на технічному рівні проробляємо наші наступні кроки у цьому напрямку.
 
У Запоріжжі я зустрівся зі спортсменами та тренерами збірної України, які зараз там знаходяться на зборах. Вони якраз говорили про те, як серйозно все там змінилося. Оновилася розмітка, з’явилися новий інвентар та обладнання, стало тепло в манежі, що дозволяє комфортно тренуватися. Але говорили й про те, що стало тепло в сенсі атмосфери та комфорту. Спортсмени відчувають, що вони в манежі не гості, а господарі, що про них дбають і намагаються створити максимально комфортні умови. І це також результат проведеної роботи.
 
В мене також була окрема зустріч з нашим легкоатлетичним активом. Тут мова йшла про те, що досягати тих великих та серйозних результатів, про які ми говоримо, не можливо при тому стані обласної федерації легкої атлетики, який є зараз. Фактично, Федерація як інституція практично бездіє. Є окремі активні люди, є певні спортивні досягнення, ведеться робота в спортивних школах і в цьому легкоатлетичному манежі, є у Запорізької області члени збірної. Але Федерація, як організація людей, які прагнуть спільної ідеї, результату, в Запоріжжі, м’яко кажучи, майже відсутня. І ми говорили з активом: якщо ми хочемо рухатися далі в розвитку, то цього не можливо досягти виключно силами центрального офісу та візитами президента. Має бути ініціатива на місцях, розумна організація роботи. І я дуже просив наших колег найближчим часом постаратися виправити цю ситуацію. Це важлива частина нашої роботи, важливий момент, який характеризує розвиток легкої атлетики.
 
Наприклад, традиційно під час усіх моїх поїздок ми говоримо про спортивну інфраструктуру. І якщо питання легкоатлетичного манежу у Запоріжжі вирішено чудово, то питання стадіону стоїть дуже актуально. Є розуміння влади та бізнесу, легкоатлетів, тренерів того, що це питання потрібно вирішувати. Але без щоденної участі обласної федерації, як це було в інших містах, де вдалося досягти у цьому напрямку суттєвого прориву, ми не можемо розраховувати на успіх.
 
– Минулої осені, коли ви востаннє їздили до Запоріжжя, багато суперечок серед спортивної спільноти викликало питання скасування консолідованого заліку. За час, що минув, щось змінилося?
 
– Є різні точки зору – хтось за те, щоб його залишити, хтось говорить про те, що його треба скасувати. Не можна сказати, що позиція «залишити» була позицією усього Запоріжжя. То була позиція керівника облуправління з декількома спортсменами та тренерами. Є й протилежна позиція. Взагалі, питання долі консолідованого заліку зараз знаходиться на розгляді у Міністра молоді та спорту. Міністр, як вища посадова особа у сфері спорту, прийме рішення з врахування думок усіх сторін. Думаю, що це буде зроблено найближчим часом.
 

 

Попередня статтяОксана Окунєва виграла турнір в Обонні
Наступна статтяДанило Даниленко: «Зараз вдалося досягти найкращої форми»